piątek, 2 października 2020

Edukacyjne książki dla maluchów

 Każdy dobry rodzic chce, żeby jego dziecko rozwijało się jak najlepiej, było zdrowe, mądre, dobre, towarzyskie i życzliwe dla innych. Jedną z dróg do osiągnięcia wyznaczonego przez rodzica celu są książeczki edukacyjne, które wspierają prawidłowy rozwój małych dzieci, uczą je podstawowych norm i zachowań, pomagają w rozwiązywaniu trudności, oswajaniu z takimi tematami jak np. przedszkole. Dzisiaj chciałabym przedstawić wam kilka ciekawych propozycji z nowości jakie pojawiły się na rynku wydawniczym

Akademia Mądrego Dziecka - Kolorowy świat
W Akademii Mądrego Dziecka pojawiły się cudownie wydane cztery nowości. Ja wam przedstawię dwie z nich: W przedszkolu, Małe zwierzęta. Dlaczego ta seria jest tak cudowna? Odpowiedź jest bardzo prosta. Książeczki są przepięknie zilustrowane, z wieloma ciekawymi elementami takimi jak przesuwane obrazki, okienka, różnorodna struktura kartek. Oprócz pięknej grafiki i tych wszystkich elementów, dzięki którym książeczka pozwala na aktywne czytanie z dzieckiem, zachwyciło mnie ciekawe wkomponowanie w nią wiedzy. O czym mówię? Na przykład w książeczce małe zwierzęta mamy stronę na której znajduje się pokazany cały proces "powstawania" motyla. Kręcąc kółkiem dziecko poznaje kolejne etapy rozwoju owada. Bardzo mi się to podoba. 

Natomiast W przedszkolu jest świetną pomocą w przygotowaniu malucha na czas, gdy po raz pierwszy przekroczy próg tej placówki, co bywa trudne dla nie jednego dziecka. Z książeczki przyszły przedszkolak dowie się jak wygląda szatnia, sale, co się robi w przedszkolu, że można przynieść ulubionego pluszaka, że przedszkole to miejsce gdzie dzieci się dużo bawią, uczą, odpoczywają, jedzą itd. 


Basia Franek
Tym razem chciałabym wam pokazać serię kartonową dla najmłodszych Basia Franek i zasypianie oraz Basia Franek i jedzenie. Ileż to dzieci ma problem z jedzeniem i zasypianiem. Myślę, że to jedne z podstawowych problemów większości rodziców. Na pomoc przychodzi im Basia i Franek, rodzeństwo takie jak wiele innych, z podobnymi problemami, radościami i smutkami. Z tych kartonowych książeczek dowiemy się jak poradzono sobie z małym Frankiem, który nie chciał iść spać a przy jedzeniu lubił bardzo powybrzydzać. Jeżeli macie takie problemy z waszymi maluchami, może te książeczki pomogą wam w rozwiązaniu tych dość poważnych problemów.Trolle 2
Wszystkich fanów Trolle 2 zachęcam do lektury dwóch książeczek z opowiadaniami napisanymi na podstawie filmowej opowieści. Każda z nich przeniesie was do świata kolorowych, szalonych, kochających śpiew i muzykę Trolli z ich królową Poppy oraz rozsądnym Mrukiem. Przekonajcie się dlaczego bergeni nie potrzebują już obchodzić Dzień Trolla, poznacie nowe plemiona Trolli. Niestety nie wszystkie okażą się tak przyjazne jak nasi główni bohaterowie. Jak to się skończy, czy Trolle zdołają pogodzić ze sobą różne gusta muzyczne? Wszystko to i inne opowiadania znajdziecie w książkach: Trolle 2 Nowa kolekcja bajek oraz Trolle 2 Moje bajeczki.


 Muszę wam się przyznać, że wcześniej nie miałam do czynienia z tym filmem animowanym. Jestem pozytywnie zaskoczona, że w pozornie banalną treść zostało wplecionych tyle mądrych przesłań takich jak tolerancja dla inności, że każdy może być szczęśliwym, tylko wystarczy się na to otworzyć. Polecam wam tą lekturę, wgłębienie się w jej treści i zachęcam do wspólnej analizy bajek wraz z dziećmi.

Dla młodych fanów lubiących kolorowanie i naklejki polecam zeszyt Trolle 2 Koloruj i naklejaj.
TOP