poniedziałek, 10 października 2022

Gry planszowe dla dzieci

 Gry planszowe to fantastyczna zabawa dla wszystkich członków rodziny, tych małych i tych całkiem dużych, dlatego mam wielką przyjemność być jednym z patronów medialnych zorganizowanego przez wydawnictwo Rebel Dnia Gier Planszowych. Z tej okazji chciałabym wam przypomnieć gry, które mieliśmy okazję wam już prezentować na blogu, te które nam się najbardziej spodobały.Gry planszowe dla dzieci - Rebel
Jest to bardzo prosta gra zręcznościowo-pamięciowa, przy której będziecie się świetnie bawić, a przy okazji najmłodsi gracze (od około 5 roku życia) będą mogli poćwiczyć małą motorykę oraz pamięć, skupienie i koncentrację. Celem gry Żółwik Plusk! jest przesunięcie 3 żetonów piłek na koniec planszy, zanim zrobią to przeciwnicy. jak to zrobić? Na początek należy przygotować planszę jeziora i rzeki. Dodatkowo umieszczamy żetony kół ratunkowych w pobliżu toru oraz żeton żółwicy na początku toru, natomiast 12 płytek ze zwierzętami kładziemy w siatce o wymiarach 4 na 3 płytki. Przed każdym graczem musi znajdować się plansza z żetonami piłek na wyznaczonych dla nich miejscach.


Ry-Bitwa Ry-Bitwa to drużynowa gra zręcznościowa, która zapewni wam niesamowitą ilość emocji, tych dobrych i tych negatywnych. Będąc członkiem drużyny nie gramy tylko na siebie i swój sukces. Każda drużyna będzie miała jakiś słabszy punk (gorszego zawodnika). Celem każdej z drużyn jest umieszczenie na planszy jak największej ilości żetonów. Jak to się robi? Właśnie tutaj potrzebne jest celne oko i pewna ręka, ponieważ żetonami drużyny będą rzucać. Oprócz zabawy jest to również nauka pracy w zespole, działania dla dobra ogółu nie jednostki, ale myślę, że najlepiej będziecie się bawić, gdy wszyscy potraktują to jak miło spędzony wspólny czas, a nie zaciekłą rywalizację o zwycięstwo. 


Dobble Marvel
Gra Dobble to okrągłe karty na których znajduje się po 8 obrazków. Na każdym obrazku jest jeden wspólny bohater Marvela lub związany z nim przedmiot z inną dowolnie wybraną kartą. Na środek stołu wykładamy dwie karty. Zadaniem uczestników gry jest jak najszybsze odnalezienie wspólnego przedmiotu, dla tych dwóch kart. Kto go pierwszy wskaże ten wygrywa dane rozdanie. Tak gramy, aż do wyczerpania kart. Kto najwięcej razy jako pierwszy odnalazł wspólny przedmiot wyłożonych kart, ten wygrywa całą grę. Czyli prościej mówiąc musimy szukać par. Jest to pierwsza, podstawowa opcja gry.


Pluszowych snówPluszowych snów to bardzo przyjemna, wartościowa gra dla młodszych dzieci, dzięki której rodzice będą mieli ułatwione zadanie pozbywania się koszmarów, które nie pozwalają dzieciom spokojnie spać. Przy okazji młody gracz ćwiczy spostrzegawczość. Szczegółowe zasady znajdziecie klikając w tytuł powyżej.


StellaStella jest to bardziej rozbudowana gra z universum Dixit polegająca na skojarzeniach bazujących na naszej wyobraźni. Przepiękne karty są, jak zwykle, niejednoznaczne, dające szerokie pole do popisu naszej kreatywnej ich interpretacji, aczkolwiek tutaj musimy trochę pohamować własną wyobraźnię i pomyśleć jak mogą myśleć inni gracze, jakie mogą mieć skojarzenia z danym hasłem. Bardzo ciekawa, pięknie wydana gra dla całych rodzin.


Latające BurritoLatające burrito to połączenie dynamicznej karcianki z grą w zbijaka, która rozkręci każdą imprezę i rozweseli towarzystwo. To świetna gra na wesołe spędzenie czasu w gronie rodziny, przyjaciół. Ta gra  pokaże kto jest wyluzowany i umie się bawić :) Więcej szczegółów znajdziecie klikając w nazwę gry.


ŁąkaW Łące wcielamy się w wędrowców, gdzie najsprawniejszy obserwator przyrody wygrywa, który zdobędzie najwięcej punktów zwycięstwa z kart zagranych na swoje obszary łąki i okolicy, oraz ze swoich żetonów premii na planszy ogniska. Dzięki bardzo dużej ilości kart, każda z rozgrywek jest unikalna, przez co nie wkrada się w nią nuda, ani rutyna. Nie można również wyrobić sobie stałej taktyki. Dla prawdziwych amatorów gier, autor dodał różne warianty oraz dodatki, które jeszcze bardziej urozmaicają tę i tak ciekawą grę.


To tylko część gier z wydawnictwa Rebel. W ich ofercie znajdziecie takie kultowe tytuły jak: Wsiąść do pociągu, Domek, Alchemicy czy też Everdell. Każdy fan gier planszowych ten początkujący, czy też ci już zaawansowani znajdą dla siebie coś w sam raz.

 Cała polska gra w planszówki! Do 14 października lub wyczerpania zapasu z kodem DGP22  wspaniałe tytuły zgarniesz z 20% rabatem i DARMOWĄ DOSTAWĄ w wydawnictwie RebelTOP