poniedziałek, 28 czerwca 2021

Pluszowych snów - Rebel

Pluszowych snów firmy Rebel to nowość, która ostatnio pojawiła się na rynku. Gra przeznaczona jest dla najmłodszych graczy w wieku od 3 do 6 lat. Jest ona szczególnie zalecana na dobranoc. Dlaczego? Dzieci mają wybujałą wyobraźnię, która tworzy im w kątach, za firanką, w szafie, różne cienie, które wydają się strasznymi potworami. Najmłodsi boją się ich i często chowają się przed nimi pod kołdrę nie mogąc zasnąć,  a gdy już to zrobią śnią im się koszmary. Dobrym sposobem na takie strachy i koszmary są pluszaki do przytulania oraz gra Pluszowych snów firmy Rebel, która pomoże je przegonić.

W skład gry wchodzą:
- 4 plansze
- 54 żetony snów
- 1 woreczek,
- 8 okrągłych płytek pluszaków
- 30 kart koszmarów

Celem gry jest przegonienie koszmarów i zdobycie jak najszybciej z wszystkich graczy 12 żetonów snów. Każdy gracz dostaje planszę, na której będzie umieszczał zdobyte żetony snów. Na środku stołu kładziemy jedną kartę koszmaru, wokół której leżą płytki pluszaków. Gracze po kolei wybierają pluszka, który według nich zasłoni w całości koszmar  na karcie. Gdy już wszyscy wybiorą swoje pluszaki każdy przykłada go do koszmaru i patrzy czy udało mu się całkowicie przykryć koszmar. Jeżeli tak to gracz bierze tyle żetonów snów ile jest gwiazdek na karcie pluszaka, im mniejszy pluszak tym więcej gwiazdek się na nim znajduje. Tak toczy się gra aż do momentu w którym któryś gracz zdobędzie 12 żetonów snów. 
Gra ta ma również wariant dla młodszych i starszych graczy. Dla około 3 letnich szkrabów zaproponowana jest gra kooperacyjne, podczas której wszyscy gracze wspólnie podejmują decyzje którego pluszaka wybrać. Natomiast dla graczy starszych można wprowadzić utrudnienie w postaci presji czasu i rywalizacji podczas wybierania pluszaków, czyli kto pierwszy ten lepszy.


Pluszowych snów to bardzo przyjemna, wartościowa gra dla młodszych dzieci, dzięki której rodzice będą mieli ułatwione zadanie pozbywania się koszmarów, które nie pozwalają dzieciom spokojnie spać. Przy okazji młody gracz ćwiczy spostrzegawczość.
Dodatkowo warto zauważyć, że jak większość gier wydawnictwa Rebel i ta jest bardzo ładna pod względem graficznym i odznacza ją wysoka jakość wykonania.

Wiek graczy: +3 lat
Liczba graczy: 2-4 os
Wydawnictwo: Rebel
TOP