piątek, 25 czerwca 2021

Komiksy dla dzieci - wakacje 2021

 Wśród dzieci znajdziemy wielu fanów komiksów. Nic w tym dziwnego, ponieważ tutaj strona wizualna przeważa nad tekstem. Jak wiemy są dzieci, które nie przepadają za czytaniem książek, dlatego ten gatunek sprawdzi się dla nich idealnie. W ostatnim czasie pojawiło się dużo nowości komiksowych dla dzieci z wydawnictwa Egmont, które jest zdecydowanym liderem jeżeli chodzi o ten gatunek literacki.Komiksy dla dzieci - wakacje 2021

Smerfy i świat emocji


Smerfy i świat emocji to nowa seria, która porusza ważne tematy takie jak równość, opisuje dziecięce strachy oraz problemy typu niechęć do jedzenia. W naszej kolekcji pojawiły się następujące tytuły: Smerfetka jest takim samym Smerfem jak inne, Smerf, który bał się ciemności, Smerf, który lubił tylko deser.Smerfetka jest takim samym smerfem jak inne to opowiadanie poruszające temat inności. Tutaj ta inność jest bardzo wyraźnie widoczna, ponieważ jest ona jedyną dziewczynką w wiosce smerfów, przez co inni traktują ją inaczej. Nie pozwalają jej sobie pomagać, nie chcą z nią ćwiczyć i uważają, że smerfetce należy tylko dawać kwiaty. Ona natomiast ma już tego dość, chciałaby być traktowana jak inne smerfy. Jak nasza bohaterka pokaże Smerfom, że ona też potrafi pracować, uprawiać sport i że wybuchowe prezenty nie są jej straszne? Wpadnie ona na prosty sposób, lecz na tyle skuteczny, żeby przypomnieć wszystkim, że wszystkich należy traktować tak samo nie zależnie, akurat w tym wypadku, od płci.


Smerf, który bał się ciemności to opowiadanie o Strachusiu, który jak samo jego imię mówi, boi się wszystkiego, ale najgorzej jest nocą. Smerf nie może zasypiać, bo bardzo boi się ciemności. Na dodatek z tego strachu głośno krzyczy i nie pozwala zasnąć innym. Jak poradzić sobie z takim strachem? Sposób na strach przed ciemnością okazał się banalnie prosty, lecz wam go nie zdradzę.
Smerf, który lubił tylko deser przedstawia postać Łasucha, który ze swojego obżarstwa zjada deser wszystkim Smerfom i przez to nie chce jeść obiadu. Papa Smerf nakazuje winowajcy zrobić nowy deser dla wszystkich mieszkańców wioski. Łasuch jest w kłopocie, ale przypadkowo znajduje w lesie gotowe ciastka. Bardzo jest zadowolony, że nie będzie musiał się napracować i daje je Smerfom. Czy te ciastka były przypadkiem w lesie? A może miał coś z tym wspólnego Gargamel? Kto uratuje Smerfy z opałów w jakie wpędził je leniwy, "cwany" obżartuch Łasuch? 

W każdej z tych książeczek, na końcu znajdziemy w bardzo przystępny sposób opisany dany problem oraz porady jak sobie z nim poradzić, jak należy postępować, czego nie robić. Poradnik ten pomoże rodzicóm przegadać dany temat.


Najwybitniejsi naukowcy


Najwybitniejsi naukowcy to nowa seria w której poznamy życie i naukową działalność naukowców, którzy zapisali się swoimi odkryciami na łamach kart historii i dzięki nim zmienili świat. Z tej serii mamy dwa tytuły: Darwin ewolucja teorii oraz Maria Skłodowska - Curie pierwiastki promieniotwórcze.


Któż nie słyszał o teorii ewolucji stworzonej przez Darwina? Myślę, że takich osób jest naprawdę niewiele. W komiksie poznamy jak doszło to stworzenia jej. Opowiadanie zaczyna się od czasów dzieciństwa, poprzez perypetie z jego ojcem, który na siłę chciał, żeby jego syn, tak jak on sam i jego ojciec, został lekarzem. Darwin idzie na studia medyczne, lecz szybko się okazuje, że nie nadaje się na nie. Następnie młody Darwin idzie na Sorbonę, zaczyna badać przyrodę i wyrusza w podróż badawczą, podczas której zbiera wiele skamielin, obserwuje przyrodę i na tej podstawie zaczyna tworzyć swą teorię ewolucji.
Maria Skłodowska - Curie pierwiastki promieniotwórcze to komiks, który opowiada dzieje życia i pracy naukowej najsłynniejszej polskiej kobiety. Poznajemy w jakich trudnych czasach musiała dorastać. Dowiadujemy się jakie przeszkody stały jej na drodze i jak udało jej się je przezwyciężyć. Poznajemy kulisy poznania jej i pana Curie za którego wyszła za mąż i z którym wspólnie przeprowadzała badania. Dzięki oddaniu męża, nie została pominięta podczas przyznawania nagrody Nobla za odkrycie promieniotwórczości. Tak dowiadujemy się o śmierci jej męża, działaniach w czasie wojny oraz kolejnym Noblu oraz wkładzie Pani Marii w rozwój nauki na świecie i w Polsce.


Pozytywka. Witamy w PandoriiNola, W dniu swoich 8 urodzin otrzymuje od taty w prezencie pozytywkę swojej mamy, która trzy miesiące wcześniej umarła. Nola zabiera prezent do swojego pokoju i ... .No właśnie, w tym miejscu zaczyna się fantastyczna przygoda Noli, która trafia do krainy zwanej Pandorią, mieszczącej się w pozytywce. Dziewczynka trafia do niej w momencie, gdy przyjaciółka jej mamy choruje. Okazuje się, że została ona zatruta wodą. Nola oraz jej nowi przyjaciele - rodzeństwo Andrea i Igor, muszą odszukać kto truje wodę, przez którą zachorowała ich mama. Czy im się to uda i czy Nola pomoże wyleczyć ich mamę? 


Pozytywka. Witamy w Pandorii to wciągająca opowieść w świecie fantazji, która trzyma w napięciu do ostatnich stron. Opowiadanie to pokazuje również jak bolesna jest strata najbliższej osoby i jak ciężko sobie z nią poradzić. Myślę, że ta nowa seria komiksowa spodoba się zarówno chłopcom jak i dziewczynkom, którzy lubią opowiadania fantasy pełne zaskakującej akcji i niebezpiecznych przygód.

TOP