piątek, 11 czerwca 2021

Duży wilk i Mały Wilk

 Przyjaźń, miłość do drugiej osoby to jedne ze wspanialszych uczuć jakie może nas spotkać w życiu. Bez nich jesteśmy samotni, nieszczęśliwi. Może nam się wydawać, że nie potrzebujemy drugiej osoby do szczęścia, że samym jest nam dobrze, ale czy tak jest naprawdę? Duży Wilk i Mały Wilk otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.pl  właśnie opowiada o tych uczuciach.
Duży Wilk i Mały Wilk


Duży Wilk żył sobie samotnie pod dużym drzewem. Było mu z tym bardzo dobrze, aż do dnia gdy z oddali przybył pod jego drzewo Mały Wilk, który usiadł koło niego i nie zamierzał się stamtąd ruszyć. Nasz bohater nie był z tego powodu zadowolony, ciężko było mu być miłym dla małego wilka, po wielu latach samotności, ale mimo swej niechęci dał mu kawałek swej kołderki oraz kilka owoców na śniadanie. Następnego dnia poszedł na spacer po lesie, gdy wrócił Małego Wilka już nie było pod drzewem. Duży Wilk bardzo się tym zmartwił i wypatrywał go, lecz on nie wracał przez bardzo długi czas, aż pewnego dnia jego postać pojawiła się na widnokręgu. Radość Dużego Wilka była olbrzymia. Uświadomił sobie, jak bardzo tęsknił za Małym Wilkiem. 

Nawet ktoś bardzo mały jak Mały Wilk może zająć dużo miejsca w naszym sercu, ponieważ każdy z nas potrzebuje drugiej istoty, osoby. To jest ważne, żeby nie zamykać się przed innymi i być serdecznym. Dzięki temu na swej drodze możemy spotkać kogoś, kto skradnie miejsce w naszym sercu i już nigdy nie będziemy sami i samotni.

Sprawdźcie ofertę książek dla dzieci w księgarni Taniaksiazka.pl

Dziękuję za egzemplarz recenzencki księgarni TaniaKsiążka.

TOP