piątek, 4 czerwca 2021

Jano i Wito uczą mówić. Kamień na pikniku

 Jano i Wito uczą mówić. Kamień na pikniku otrzymana  z księgarni TaniaKsiążka.pl to już kolejna z serii logopedycznej opowieść o przygodach dwóch braci Jana i Wito, którą uwielbiają maluchy i ciut starsze dzieci w wieku przedszkolnym.

Jano i Wito uczą mówić. kamień na piknikuTym razem nasi bohaterowie wybierają się na piknik z babcią. Podczas wyprawy na łąkę, Wito dotyka kamienia, który okazuje się magiczny. Za jego sprawą chłopiec staje się mały i z napotkanym krasnoludkiem idzie na konkurs talentów, na którym zwierzęta zamieszkujące łąkę popisują się wspaniałym lataniem, kopaniem długich tuneli, czy też przybyciem na metę wyścigu jako ostatni zawodnik. Wito nie czuje, żeby miał jakiś talent. Wpada na pomysł, żeby pokazać jak się zdobywa bramki. Po zaprezentowaniu swojego talentu, nie czuje żeby zrobił coś wyjątkowego, dlatego postanawia innych nauczyć kopać piłkę do bramki. Czy umiejętność pomagania innym to wyjątkowy talent, tak jak to twierdzi autorka. Moim zdaniem to wspaniała cecha charakteru, nie talent, ale i tak nie zmienia to faktu, że warto przypominać dzieciom, że pomaganie jest fajne.
W tym opowiadaniu, tak jak i w poprzednich znajdziemy piktogramy na literkę K, ale nie tylko. Niektóre z nich są według mnie nieczytelne, nie mogłam odgadnąć kilku ze słów kryjących się pod nimi. Książka ta ma na celu ćwiczenie wymowy literki K. Szczegółowe wskazówki jak czytać książkę, znajdziecie na jej końcu. Znajdują się tam również informacje kiedy dziecko powinno zacząć wymawiać tę literkę, jakie ćwiczenia wykonywać, gdy ma ono z nią problemy i jak podchodzić do dziecka z problemami logopedycznymi. 

Sprawdźcie ofertę książek dla dzieci w księgarni Taniaksiazka.pl


Dziękuję za egzemplarz recenzencki księgarni TaniaKsiążka.

TOP