wtorek, 1 czerwca 2021

Bajkowi bohaterowie w biblioteczce malucha - maj

 Cóż ciekawego pojawiło się na rynku w kolekcji książek dla maluchów, których głównymi bohaterami są postacie z bajek animowanych? Tym razem nie mamy wielu propozycji, lecz są to dla nas nowe tytuły, nowe postacie z bajek, których do tej pory nie mieliśmy.Nowa kolekcja bajek - HarperKids


Przygody Misia Paddingtona


Misia Paddingtona jeszcze pamiętam z lat dzieciństwa mojego najstarszego syna, czyli ta postać będzie dobrze znana wielu osobom. W książce znajdują się cztery bardzo wesołe, opowiadania z przygodami tego pociesznego i co nieco niezdarnego misia, który uwielbia bułki z marmoladą. Paddington, który jest członkiem rodziny Brownów, bardzo chce mieć obowiązki domowe, których do tej pory nie miał. Gdy usłyszał, że wszyscy członkowie rodziny mają takowe a on nie, bardzo się zasmucił, ponieważ pomyślał, że nie należy do tej rodziny. Dlatego postanowiono, żeby i on miał jakiś obowiązek. Rodzinka wymyśliła, żeby zrobił marmoladę, lecz miś pomylił kartki i zajął się obowiązkami pana domu. Rozebrał i wykąpał rower, wypastował podłogę tak, że była ślizga jak lodowisko, na koniec zaczął tapetować ścianę, a raczej sam siebie przykleił do niej. W kolejnych opowiadaniach miś będzie obchodził Walentynki, Halloween, oraz po raz pierwszy zobaczy śnieg i będzie gonił za czapką od cioci Lucy. 
Dawno się tak nie ubawiłam czytając te historyjki, które z jednej strony są przezabawne, natomiast z drugiej poruszają wiele ważnych tematów jak miłość, przyjaźń, serdeczność dla drugiej osoby, chęć przynależenia do rodziny. Paddington to wspaniały miś, który uczy i bawi.


Cleo&CuquinCleo&Cuquin to opowiadania w których głównymi bohaterami jest szóstka rodzeństwa oraz królik Duch i pies Pomidor. Mieszkają w słodkim domku ze zjeżdżalniami, mają w ogrodzie tajną bazę w domku na drzewie, a ich ogród to idealne miejsce na przygodę i zabawę w biwak. W pierwszym opowiadaniu maluchy wybierają się właśnie na przygodę do ogrodu, podczas której łapią ducha, który porusza krzakami pomidorów. Tym duchem okazuje się króliczek, który staje się członkiem ich rodzinki i dostaje imię oczywiście - Duch. W kolejnych opowiadaniach najmłodszy braciszek dostaje wietrznej ospy i zaraża nią rodzeństwo, które przez to nie może pójść na balet. Czy to dzieciom psuje zabawę. Wręcz przeciwnie, nasze zaradne szkraby same organizuję przedstawienie. Następnie wcielają się w detektywów, bawią się w superbohaterów, oraz szukają sposobu jak pozbyć się czkawki u Cuquina i co wspólnego ma z tym potwór, tego dowiecie się z książki.
Przygody rodzeństwa to wesoła książeczka pokazująca beztroski świat dziecięcy w którym główną rolę gra zabawa, wyobraźnia oraz wspaniałe relacje pośród braci i sióstr. Myślę, że spodoba się wielu dzieciom, bo każdy chciałby mieć takie rodzeństwo z którym tak wspaniale spędza się czas.

TOP