środa, 16 czerwca 2021

Bajkowi bohaterowie w biblioteczce malucha - czerwiec

 Czym nowym zaskoczą nas czerwcowe nowości z bajkowymi bohaterami z wydawnictwa HarperKids? Otóż tym razem będzie seria, którą pewnie już dobrze znacie oraz coś zupełnie nowego. W tym temacie tylko jedno się nie zmienia i są nim bohaterowie tych książeczek. Są to bardzo znane  maluchom postacie z ich ulubionych bajeczek animowanych.Bajkowi bohaterowie w biblioteczce malucha - czerwiec


Wodne czary-mary

Wodne czary-mary to najnowsza seria, która ukazała się nakładem wydawnictwa HarperKids, przeznaczona jest dla maluchów i dzieci w wieku przedszkolnym. W naszej biblioteczce zagościły aż trzy tytuły z tej serii: Masza i Niedźwiedź, Smerfy oraz Tomek i przyjaciele.

Cóż to za nowa seria? 

Są to książeczki kartonowe z zaokrąglonymi rogami, zaopatrzone w flamaster na wodę. Każda z nich to inna historyjka podczas której czytania dzieci mają za zadanie odkrywać obrazki, poprzez ich malowanie pisakiem wodnym. 


Masza i Niedźwiedź opowiada o przyjęciu urodzinowym jakie zostało wyprawione Niedźwiedziowi. Dzieci będą kolorowały prezenty, tort, przekąski, balony, gości. Odkryją jaką niespodziankę przygotowała Masza dla swojego przyjaciela.

Smerfy natomiast opowiadają historyjkę o Ważniaku, który jest zmartwiony, ponieważ zgubił swoją ulubioną książkę. Wraz z nim, nasi mali czytelnicy, będą szukali jej w wiosce, pośród przedmiotów innych jej mieszkańców. Czy książka leży wśród zabawek Smerfusia, a może wśród kwiatów Smerfrtki? Tego dzieci się dowiedzą zamalowując białe pola na każdej stronie.
Może wasze szkraby wolą towarzyszyć Tomkowi w jego dniu pracy? Jeśli tak to wraz z naszą lokomotywą będą musieli dotrzeć do Pana Szyneczki, żeby mu pomóc. Co  w czasie drogi zobaczy Tomek? O czym opowiadał mu Piotruś i o czym rozmawiali z Gabrysiem, tego maluchy dowiedzą się tak jak poprzednio, zamalowując białe obrazki mazakiem wodnym.

Obrazki malowane mazakiem wodnym to coś ciekawego. Obrazki z białych plam pojawiają się pod wpływem kontaktu z wodą i znikają gdy wyschną. Taką zabawę można powtarzać wielokrotnie i mamy pewność, że nasze maluchy nie popiszą się trudnościeralnymi zwykłymi mazakami, ani nie pomalują wszystkiego wokół. Taka zabawa jest miła i bezpieczna.


Zabawy i zadania z naklejkami - Bing


Seria zabawy i zadania z naklejkami zostały stworzone tak, żeby każde dziecko, w różnym przedziale wiekowym, mogło znaleźć coś dla siebie. Tym razem jej głównym bohaterem jest znany wszystkim Bing.


Znajdziemy w niej zadania: na spostrzegawczość, naukę liczenia, labirynt, szlaczki, naukę grupowania, dopasowywania kształtów, naukę kolorów oraz kolorowania według wzoru.


Jak sami widzicie różnorodność zadań jest bardzo duża, dzięki czemu dziecko nie znudzi się książeczką przez dłuższy czas. 

Natomiast w środku książeczki znajdują się naklejki, które wykorzystuje się do rozwiązywania zadań.Moje pierwsze zadania do wyklejania to nowa seria zeszytów do ćwiczeń dla najmłodszych w której znajdziemy ciekawe zadania w których trzeba używać do ich rozwiązania naklejek, zawartych w środku książeczki.

W tym momencie chciałabym wam przedstawić dwie książeczki, których głównym bohaterem jest Miś Paddington. 
Znajdziemy w nich zadania: na spostrzegawczość, naukę liczenia, labirynt, miejsce do rysowania, pojęcia mniejszy, większy, naukę grupowania, dopasowywania kształtów, naukę kolorów oraz kolorowania według wzoru, opowiadanie z piktografami, odnajdywanie różnic.
Jak sami widzicie różnorodność zadań jest bardzo duża, dzięki czemu dziecko nie znudzi się książeczką przez dłuższy czas bawiąc się z Misiem Paddingtonem.


TOP