niedziela, 18 lipca 2021

Wieloryb, który chciał więcej


Dążenie do posiadania coraz większej ilości rzeczy materialnych, czy też pieniędzy, towarzyszy ludzkości od bardzo dawna i z biegiem czasu coraz bardziej się nasila. Zatracamy się w tym pędzie za poszukiwaniem szczęścia, które mają dawać nam przedmioty. Tak właśnie było z głównym bohaterem książki pt. Wieloryb, który chciał więcej otrzymanej z księgarni TaniaKsiążka.pl

Wieloryb samotnie przemierza ocean w poszukiwaniu nowych skarbów, które skrzętnie gromadzi. Z dnia na dzień jest ich coraz więcej, lecz nasz bohater wciąż czuje niedosyt, ponieważ uważa, że nie znalazł jeszcze tej właściwej rzeczy, Tego Czegoś, co da mu spełnienie i prawdziwe szczęście. Pewnego dnia dociera do rafy koralowej przy której jest pełno innych zwierząt oraz mądry krab. Zadaje on mu pytanie, po co mu ciągle nowe rzeczy. Bohater chwilę się nad tym zastanawia i dochodzi do wniosku, że bogactwo, które zebrał nie daje mu prawdziwego szczęścia. Więc co tak naprawdę je daje? Czy wieloryb znajdzie odpowiedź na to pytanie?

Wieloryb, który chciał więcej to bardzo mądra opowieść o samotnym dążeniu do szczęścia poprzez dobra materialne. Bohaterowie pokazują, że nie rzeczy liczą się najbardziej, lecz inne osoby, które będą nam towarzyszyły w życiu, ponieważ prawdziwym bogactwem jest przyjaźń i relacje jakike tworzymy z innymi ludżmi.


Dziękuję za egzemplarz recenzencki księgarni TaniaKsiążka.
TOP