środa, 28 lipca 2021

Młody naukowiec notatnik

 Niezrozumiały świat nauki może wydawać się trudny, nieciekawy, przerażający. Czy tak musi być? Oczywiście, że nie. Nauka jest fascynująca, wystarczy ją zrozumieć. Jak to zrobić? Wielu dorosłym wyda się to niemożliwe, cóż dopiero mówić o dzieciach. Z pomocą przychodzi nam wydawnictwo Wilga z książką pt. Młody naukowiec notatnik.


Zatem witajcie w świecie nauki, fascynującym świecie zwierząt, roślin, zjawisk przyrodniczych. Dzięki książce młodzi czytelnicy poznają zagadnienia z takich dziedzin jak fizyka, chemia, biologia. W książce tej znajdziecie mnóstwo przykładów na rzeczy, które można obserwować, analizować, projektować, wynajdować. Dzieci nauczą się myśleć jak naukowcy.

Dzięki temu notatnikowi młodzi pasjonaci nauki poznają:

- wiele ciekawostek o własnym ciele

- jak bada się ciała niebieskie

- co to jest refraktor i jak powstaje tęcza oraz co to jest złudzenie optyczne

- papier w służbie nauki

- jak rozpoznawać zwierzęta

- podstawy programowania

- labirynt świetlny

- płatki śniegu

- nocne niebo, układ słoneczny

- jak zwierzęta się adaptują w środowisku

- pismo lustrzane

- pojęcie siły, energii, światła

- pierwiastki, nanotechnologię Czytając zagadnienia może się wydawać na pierwszy rzut oka, że to bardzo trudna książka, która nie zaciekawi dziecka. To bardzo mylne skojarzenie. Każde zagadnienie jest przedstawione w bardzo przystępny sposób. Język jakim posługuje się autor jest prosty, dostosowany do najmłodszego pasjonata nauki. Po lekturze tej książki, trudne zagadnienia nie są już tak przerażające, mogę nawet stwierdzić, że stają się proste, logiczne wręcz fascynujące.Młody naukowiec oprócz  wiedzy, znajdzie w tej książce również miejsce na swoje notatki oraz zadania do wykonania, które utrwalą poznane informacje. Życzę wam zatem miłej nauki przez zabawę, bo taka jest najskuteczniejsza i najprzyjemniejsza :)

 

TOP