piątek, 30 lipca 2021

Zgadnij kto to? Czytaj i graj!

Lubicie poszukiwać wskazówki, rozwiązywać zagadki, dedukować? Jeżeli tak to właśnie pojawiła się nowa  seria książek przygodowo - detektywistycznych stworzonych na podstawie gry planszowej Zgadnij kto to? o tym samym tytule, wydana przez HarperKids.plZgadnij kto to? Czytaj i graj!


W serii ukazały się cztery tytuły, my w naszej kolekcji mamy dwa z nich: Dziecko słońca oraz Śledztwo w Nowym Jorku. Tak jak w popularnej grze, tutaj również na podstawie odkrywanych w czasie czytania wskazówek, młody człowiek musi dedukując, wykreślać podejrzanych, aby na koniec odkryć kto jest poszukiwaną postacią. Są to takie wskazówki jak płeć, kolor włosów, kształt brody lub inne charakterystyczne szczegóły typu biżuteria czy też okulary. Dokładnie to co znamy z gry.

W przypadku książek dodatkowo mamy fabułę. Dziecko słońca to opowieść o rodzeństwie, które jedzie do taty archeologa na wykopaliska do piramidy Majów. Poznają legendę zapowiadającą powrót Dziecka Słońca i podejrzewają, że jedna osoba z obozu musi nią być. Prowadząc śledztwo idą od wskazówki do wskazówki, eliminując po kolei różnych członków ekipy. Po drodze odnajdują tajne wejście do piramidy. Czy uda wam się odgadnąć kto jest Dzieckiem Słońca, tak jak nasi bohaterowie? 


Śledztwo w Nowym Jorku to opowiadanie o przygodach Tomka i Anny, którzy z klasą pojechali na wycieczkę do Nowego Jorku. W tym samym czasie i miejscach w których są, dochodzi do kradzieży. Zwiedzając największe atrakcje tego miasta, nasi młodzi bohaterowie odnajdują ślady złodzieja, który jest jedną z osób z ich wycieczki. Czy uda wam się odgadnąć, która z postaci dorosłych ukradła jadeitową broszkę i dlaczego to zrobiła? 


Jeżeli wasze dzieci mają w sobie detektywa uwielbiającego rozwiązywać zagadki, to te książki to właśnie coś dla nich. Oprócz wspaniałej zabawy, książki te rozruszają szare komórki, poćwiczą skupienie się oraz umiejętności dedukcyjne.

TOP