poniedziałek, 2 sierpnia 2021

Balon i Cukier Akademia Mądrego Dziecka. Przygody z nauką

W serii Akademia Mądrego Dziecka. Przygody z nauką wydawnictwa HarperKids.pl pojawiły się trzy nowe tytuły: Cukier, Balon, oraz Woda. W naszym domu zawitały kolejne propozycje z tej serii i właśnie o nich chciałabym wam dzisiaj kilka słów napisać.Każda z książeczek poświęcona jest konkretnej rzeczy, czyli w tym przypadku jest to cukier oraz balon. Na początku książki, czytelnik pozna podstawowe informacje o danej rzeczy, takie jak: z czego produkuje się cukier, Które produkty nie zawierają cukru, z jakiego materiału jest balon, jakiego kształtu nie może przyjąć balon itd. Natomiast kolejne strony to 10 eksperymentów. Podczas ich robienia, dzieci dowiedzą się np. jak schować mydło w balonie, jak przebić balon cytryną, jak go napełnić bez dmuchania, zrobić cukierkowego lizaka, skurczyć kawałki owoców, jak zmusić olej do tańca oraz zrobią wiele innych ciekawych eksperymentów.
Na rynku wydawniczym jest wiele książek, kreatywnych zestawów, pokazujących jak robić domowe eksperymenty, więc czy warto nabyć tę serię? Co wyróżnia ją spośród innych podobnych propozycji?
Jedna książeczka to jeden motyw przewodni, który uświadamia jak wiele ciekawych zabaw można zrobić np. z balonem, wodą czy cukrem w roli głównej. Twórcy książek postarali się zebrać najciekawsze eksperymenty, takie do których nie potrzeba specjalnie się przygotowywać, ponieważ składniki do ich wykonania znajdziemy praktycznie w każdym domu. Znalazłam tutaj zabawy, których wcześniej nie znałam, które zaskoczą efektem końcowym małych odkrywców. Każda z propozycji jest w bardzo przystępny sposób wytłumaczona, dzięki czemu dziecko nie zniechęci się zbyt dużą trudnością zadania, wręcz przeciwnie, będzie chciało kontynuować dalszą naukę poprzez zabawę.

Kolejnym elementem, który wyróżnia te propozycje z tłumu innych książek tego typu są ilustracje. Połączenie zdjęć przedmiotów z pięknymi kolorowymi ilustracjami oraz zabawnymi postaciami dzieci zachęca do wspólnej zabawy wraz z bohaterami książek. 


TOP