poniedziałek, 9 sierpnia 2021

Dżungla - PuzzloGra Nasza Księgarnia

Dziś przenieśmy się do amazońskiej dżungli pełnej ukrytych egzotycznych zwierząt. Natomiast zadaniem graczy będzie ich odkrycie.
W skład gry wchodzi:

- plansza
- 4 pionki
- 40 płytek zwierząt
- 5 płytek specjalnych
- 3 płytki pusteCelem puzzlogry Dżungla wydawnictwa Nasza Księgarnia jest umieszczenie na planszy, jak największej ilości kompletnych wizerunków zwierząt. Jak to zrobić? Rozkładamy planszę, a pod nią umieszczamy wszystkie żetony rewersem do góry. W swojej turze gracz odkrywa płytkę, żeby umieścić ją na planszy. Jest tylko jeden haczyk, płytki można kłaść tylko od dołu planszy oraz pole nad już położoną płytką. Jeżeli gracz wyciągnął płytkę, którą może umieścić na planszy, to  ją tam umieszcza i bierze kolejną. Jeżeli nie może to kładzie płytkę rewersem do góry nad planszą. Kolejni gracze mogą brać płytki spod planszy i znad planszy. Jednak płytki wzięte spod planszy nie mogą tam wrócić.W grze znajdują się również płytki specjalne: 
- pajęczyna, która kończy turę gracza
- skok, wykonuje się jeżeli pionek gracza jest ostatni na torze punktów. Wówczas wskakujemy nim na najbliższy pionek znajdujący się przed nim
- czterolistna koniczyna daje możliwość odkrycia kolejnej płytki
- poślizg, to niestety cofnięcie pionka o 1 pole
W grze znajdziemy również kilka pustych płytek na własne akcje specjalne.A jak zdobywa się punkty potrzebne do poruszania się po planszy? Gdy uda nam się ułożyć całe zwierzątko otrzymujemy tyle punktów z ilu płytek się ono składało. To kto ułożył wcześniejsze płytki danego zwierzęcia nie ma znaczenia, dlatego można skorzystać, gdy ktoś wcześniej już jakąś część zwierzaka umieścił na planszy. 


Gra kończy się, gdy cała plansza zostanie zapełniona płytkami, a wygrywa osoba, która zdobyła w grze najwięcej punktów.
Jest to połączenie gry planszowej oraz typu memory. Dobra pamięć, skupienie w tym przypadku to podstawa. Warto dobrze przyglądać się jakie płytki odkrywają inni gracze i gdzie je później umieszczają.

PREMIERA 1.09.2021

Wiek graczy: +5 lat
Liczba graczy: 2-4 os
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
TOP