wtorek, 17 sierpnia 2021

Akademia Mądrego Dziecka - nowości sierpień 2021

 Muszę po raz kolejny przyznać, że Akademia Mądrego Dziecka wydawnictwa Harper Kids to seria dla maluchów i ciut starszych dzieci, którą bardzo lubię. Co rusz pojawiają się w niej nowości, które mnie zachwycają, czasem zadziwiają mniej lub bardziej, ale nigdy jeszcze się nie zawiodłam na tych książeczkach. Czy tym razem będzie inaczej? Zresztą sami zobaczcie, cóż tym razem nowego pojawiło się w Akademii Mądrego Dziecka.Bobas odkrywa naukę
Bobas odkrywa naukę to kategoria, która już jakiś czas temu pojawiła się w tej serii książeczek. To fantastyczne propozycje, które ułatwią wyjaśnić dzieciom trudne rzeczy w bardzo przystępny sposób. Tym razem pojawiły się dwa nowe tytuły: Smak oraz Dotyk. Są to jedne z pięciu zmysłów jakimi posługuje się człowiek. Wzrok i słuch już poprzednio zostały opisane, tym razem przyszedł czas na wyjaśnienie najmłodszym jak to się dzieje, że czujemy smaki oraz jak czujemy to co dotykamy.


Tak jak wcześniej wspomniałam te, wydawać by się mogło, dość trudne do wytłumaczenia pojęcia, w tych książeczka przedstawione są bardzo prosto, logicznie, tak żeby maluchy mogły to zrozumieć. Szkraby odkryją jak działa zmysł dotyku, oraz zmysł smaku. Dowiedzą się jakie mamy rodzaje smaków i tutaj nawet ja miałam niespodziankę, ponieważ dowiedziałam się, że jest nowy smak, niedawno "odkryty" i nazwany umami. Jak się okazuje, te książeczki są nie tylko kopalnią ekscytującej wiedzy dla szkrabów, lecz również dorośli mogą zrozumieć jak działają zmysły i dowiedzieć się czegoś nowego.


Niesamowity spacer
Niesamowity spacer to nowa seria w której pojawiły się takie tytuły jak: Pod gwiazdami oraz Deszcz. Na pierwszy rzut oka wydawała mi się taka sama jak inne książeczki z ruszającymi się elementami. Jakież było moje zaskoczenie, gdy otworzyłam przesyłkę, a  moim oczom ukazały się niby takie same, a jednak inne książeczki. Niesamowity spacer wyróżnia się przepięknymi błyszczącymi elementami, które cudownie odbijają światło sprawiając, że ilustracje są jeszcze bardziej magiczne niż zwykle. Niestety nie widać tego na zdjęciach. Dodatkowo, dzięki tym błyszczącym wytłaczanym elementom książeczka stała się jeszcze bardziej sensoryczna niż normalnie. W tej serii kolory nie są zbyt realistyczne, ale bardzo mi się podobają. Wywołują wrażenie wow, ale ładne. 

Oczywiście znajdują się i tutaj ruchome elementy, tak lubiane przez dzieci oraz bardzo niewielka ilość tekstu opisujące deszcz oraz noc. Dzieci z książeczek dowiedzą się kto lubi, a kto nie lubi deszczu oraz co się dzieje nocą na dworze.

I jak podobają wam się nowości z serii Akademia Mądrego Dziecka. Nas zachwyciły, ale to akurat mnie nie dziwi.TOP