piątek, 13 sierpnia 2021

Bajkowi bohaterowie w biblioteczce malucha - sierpień

Jakie nowe książeczki do zabawy i nauki znajdziemy z bajkowymi bohaterami z wydawnictwa HarperKids? Otóż tym razem są dwie serie, które pewnie już dobrze znacie: Zabawy i zadania z naklejkami oraz Wodne kolorowanie.Zabawy i zadania z naklejkami 

Seria zabawy i zadania z naklejkami zostały stworzone tak, żeby każde dziecko, w różnym przedziale wiekowym, mogło znaleźć coś dla siebie. Tym razem w naszej biblioteczce znalazły się zeszyty ćwiczeń z takimi bohaterami bajek jak: Mustang z dzikiej doliny oraz Cleo&Cuquin.


Co w nich znajdziemy? W książeczce Cleo&Cuquin znajdziemy zadania: na spostrzegawczość, naukę liczenia, pisania, labirynt, szlaczki, naukę grupowania, dopasowywania kształtów, naukę kolorów oraz kolorowania według wzoru.
Jak sami widzicie różnorodność zadań jest bardzo duża, dzięki czemu dziecko nie znudzi się książeczką przez dłuższy czas. 

Natomiast książeczka z bohaterami bajki Mustang z dzikiej doliny przeznaczone są dla ciut starszych dzieci, miłośniczek (ów) bajki, której głównymi bohaterkami są przyjaciółki i ich konie. Znajdziemy w niej dużo pięknych ilustracji do pokolorowania, zadania na spostrzegawczość, labirynt, sudoku, zabawy z liczeniem oraz słowami na wyższym poziomie trudności, zadania na szukanie różnic itd.  

W środku każdej książeczki znajdują się naklejki, które wykorzystuje się do rozwiązywania zadań.

Wodne kolorowanie

Wodne kolorowanie to seria, która ukazuje się nakładem wydawnictwa HarperKids i przeznaczona jest dla maluchów i dzieci w wieku przedszkolnym. W naszej biblioteczce zagościły aż trzy tytuły z tej serii: My little pony, Cocomelon oraz Cleo&Cuquin.Są to książeczki do kolorowania wodą i pędzlem. Jest to ciekawa alternatywa do klasycznych kolorowanek. W tym przypadku za dotknięciem pędzla zamoczonego w wodzie, oczom maluchów ukażą się w chwilę przeobrażone obrazki. Z czarnobiałych zrobią się w moment kolorowe. Czyż to nie magia? Na koniec dziecko może uzupełnić obrazki kredkami lub mazakami.TOP