czwartek, 26 sierpnia 2021

Tuli Tuli. Bocian z łąki

  Znacie małego duszka Tuli Tuli, który wędruje po najróżniejszych zakątkach  Ziemi takich jak: lasy, dżungle, pustynie, góry, morza, oceany i opowiada o zwierzętach które spotyka?  Najmłodsi czytelnicy prowadzeni przez tego miłego duszka Tuli Tuli tym razem poznają bociany, które ukochały sobie moje tereny jako swój dom, czyli najwięcej można ich spotkać na podlasiu. Tym bardziej z wielką radością chcę wam przedstawić tę piękną książeczkę Tuli Tuli Bocian z łąki otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.pl
 Duszek Tuli Tuli przylatuje wraz z parą bocianów do ich gniazda. Wraz z naszym przewodnikiem poznajemy zwyczaje tych ptaków, a przy okazji innych zwierząt. Kartka po kartce zagłębiamy się w opowiadaniu z życia tych uroczych stworzeń. Towarzyszymy im w momencie, gdy pani bocianowa wysiaduje jaja, gdy otwierają po raz pierwszy oczy pisklęta, gdy po raz pierwszy próbują pofrunąć, aż do momentu gdy nadchodzi jesień i nasi bohaterowie udają się do ciepłych krajów na zimę. Dodatkowo dzieci dowiedzą się sporo o otaczającym je świecie natury, innych zwierzętach, które mają podobne zwyczaje, czy też będą mogły porównać jak wyglądają jaja innych ptaków. Dzieci słuchając opowieści z życia bocianów dowiedzą się gdzie mogą mieszkać te ptaki, jak rosną i zmieniają się małe  bocianki, jak wygląda ich tryb życia, czym się żywią, jakie pióra mają ptaki, jakie zagrożenia czyhają na nie w świecie. 
Dzięki występującej w książce fabule wszystkie te bardzo cenne informacje z życia rodziny bocianów nasi młodzi czytelnicy posiądą w naturalny sposób. Tak mimo chodem, w bardzo przystępny sposób, przy okazji czytania ciekawej opowieści. 


To wyjątkowe  kartonowe wydanie dla najmłodszych miłośników natury, zwierząt, a w szczególności wspaniałych i tak charakterystycznych dla Polski ptaków jakimi są bociany. Szczególną uwagę należy zwrócić na przepiękne, kolorowe, wręcz bajkowe ilustracje, które bardzo wzbogacają tę książkę.

 Sprawdźcie ofertę książek dla dzieci w księgarni Taniaksiazka.pl


Dziękuję za egzemplarz recenzencki księgarni TaniaKsiążka.
TOP