poniedziałek, 30 sierpnia 2021

W domu. Moja pierwsza encyklopedia polsko-angielska

Jak ważna jest znajomość języków obcych, a w szczególności języka angielskiego nie trzeba nikogo przekonywać. Tak jak już kiedyś pisałam jego znajomość będzie nam przydatna już od lat młodzieńczych nawet do oglądania filmików na YT , do komunikowania się przez internet z ludźmi z innych krajów. Ostatni czas w szczególności pokazał jak łatwo nawiązywać kontakty z innymi ludźmi, rówieśnikami przez internet. Jest to również bardzo przydatna umiejętność podczas podróży za granicę, natomiast w okresie dorosłego życia jest to praktycznie niezbędna umiejętność, gdy chcemy zdobyć dobrą pracę. Dlatego tak ważne jest, żeby naukę tego przydatnego języka rozpocząć już od najmłodszych lat. Z pomocą przychodzi nam książka W domu. Moja pierwsza encyklopedia polsko-angielska z okienkami otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.plNaukę języka angielskiego, tak jak wcześniej już wspomniałam, warto zacząć już od najmłodszych lat, gdy umysł jest chłonny jak gąbka i gdy zabawa może służyć jako element nauki, a najlepiej żeby to była wesoła, kreatywna zabawa z nutą tajemniczości. Do takiej nauki języka angielskiego dobrze posłuży wam książka W domu. Moja pierwsza encyklopedia polsko-angielska z okienkami, dzięki której dzieci poznają słownictwo związane z  domem i rodziną. W książce znajdziemy nazwy związane z przydomowym ogródkiem, nazwy pomieszczeń, sprzętów, zabawek, ubrań. maluchy dowiedzą się jak brzmią słowa po angielsku związane z członkami rodziny, częściami ciała, częściami garderoby i tak dalej. W sumie w książce znajdziemy ponad 200 słów.
Cóż wyróżnia tę książkę spośród wielu innych w tej tematyce? Otóż są to dwie rzeczy. Po pierwsze na każdej stronie maluch znajdzie okienka pod którymi kryją się kolejne słówka przedmiotów czy też zwierzątek itp. Myślę, że każdy rodzic malucha wie, jak bardzo okienka i kryjące się pod nimi tajemnice zaciekawiają maluchy, zachęcając je do odkrywania kolejnych słówek.
Druga rzecz, która wyróżnia tę propozycję to jej bajkowe, niesamowite ilustracje, które w pierwszej kolejności zwróciły moją uwagę na tę właśnie propozycję wydawniczą. To wyjątkowo piękna i ciekawa pierwsza encyklopedia angielsko-polska dla maluchów.


Dziękuję za egzemplarz recenzencki księgarni TaniaKsiążka.
TOP