środa, 1 września 2021

Edukacyjne książeczki dla maluchów wydawnictwa Babaryba

 Bardzo lubię mądre książki dla najmłodszych czytelników, które mają coś wartościowego do przekazania najmłodszym czytelnikom. Takie książki chętnie wam tutaj pokazuję. I tym razem przychodzę do was z takimi propozycjami. Wydawnictwo Babaryba ma cztery nowości, które mają za zadanie uczyć i bawić naszych milusińskich.  Buziaczki i przytulaskiBuziaczki i przytulaski słodka nauka liczenia od 1 do 10 to bardzo słodka i całuśna książeczka dla najmłodszych w których znejdziemy tylko i wyłącznie pozytywne emocje. Głównymi czynnościami jakie wykonują jej bohaterowie, czyli przemiłe zwierzątka, to przytulanie i całowanie. Przy tych przemiłych czynnościach, które dzieci uwielbiają, bo przecież tak okazuje się sobie wzajemnie miłość, najmłodsi czytelnicy będą poznawać cyferki od 1 do 10. Pokazując na obrazkach serduszka, motylki czy nogi ośmiornicy oraz nauczą się liczyć. 
Jest to kartonowa książeczka z zaokrąglonymi rogami, pełna kolorowych, wesołych ilustracji przepełnionych takimi uczuciami jak miłość, szczęście, przyjaźń, radość, śmiech. Myślę, że ta propozycja spodoba się nie jednemu maluchowi.


Brum Brum Brum Pojazdy


Brum Brum Brum Brum Pojazdy to księga dźwięków to propozycja z kategorii książki logopedyczne. Jest to świetna propozycja zabaw logopedycznych dla mniejszych dzieci od roku do około 4 lat. Nie ma tu wielu słów, czy też wierszyków. Jest to księga dźwięków, gdzie maluch ma wydawać z siebie dźwięki jakie wydaje auto, karetka czy też szeleścić jak jadący rower. Dziecko naśladując te odgłosy ćwiczy wymowę głosek, przy których język musi się trochę potrudzić tj. R. L, C Ćwiczymy również usta do wymowy sylab dźwięcznych, wykonując proste zabawy logopedyczne takie jak wymawianie głosek I-O naprzemiennie. Trenujemy usteczka robiąc cmoki do prawidłowej wymowy SZ (tzw. logopedycznie rybka). 
Oprócz zalet logopedycznych, książka fantastycznie zachęca do zabawy z sobą. Cmokamy, szumimy, naśladujemy wycie syren karetki. Książka przy czytaniu ożywa, a my razem z nią, świetnie się przy tym bawiąc.

Co do ilustracji, ja lubię tego typu. Co najważniejsze małe dzieci też takie lubią. Proste kształty geometryczne i wyraziste kolory, taka jest ta książka.


Świnka Malwinka i słoń Leon

Świnka Malwinka i słoń Leon to seria książeczek opowiadających o relacji dwójki przyjaciół. Każda z nich porusza jakiś konkretny, ważny dla maluchów problem i pokazuje jak można, czy też jak warto sobie z nim poradzić. Ostatnio pojawiły się dwa nowe tytuły: Czekanie jest takie trudne oraz Czy umiem się dzielić. 

Czekanie jest takie trudne to opowiadanie o niespodziance jaką przygotowała świnka swojemu przyjacielowi słonikowi. Powiedziała mu, że ma dla niego niespodziankę, ale muszą na nią zaczekać. To oczekiwanie, ciekawość tak podziałało na Leona, że nie mógł zapanować nad sobą i swoimi emocjami, które zmieniały się z chwili na chwilę odradości do zaciekawienia aż po takie emocje jak zniecierpliwienia oraz wielkie wybuchy złości, które bardzo przytłaczały małą Malwinkę. Książka ta pokazuje jak nie powinniśmy się zachowywać, gdy czekamy na jakąś niespodziankę, ukazuje jak nasze emocje działają również na inne osoby, że nasze wybuchy złości, zniecierpliwienia są dla innych jak wielki głaz przygniatający je do ziemi. Książka w bardzo obrazowy sposób pokazuje te wszystkie emocje, co pomoże dzieciom zrozumieć jak ich zachowanie może działać na innych.
Czy umiem się dzielić to książeczka w której Leon kupuje sobie ulubionego loda i przeżywa dylemat, czy dzielić się nim z przyjaciółką, czy samemu go zjeść w całości. Gdy tak męczą go emocje i dylematy, w końcu jego lód się roztapia i taci go nie dzieląc się z nim ani sam go nie jedząc. Słonik jest w rozpaczy z tego powodu. Po chwili przychodzi do niego Malwina z gałką lodów i od razu dzieli się z nim. Oboje są zadowoleni. Ona nie ma żadnych dylematów czy się podzielić, czy też nie, bo przecież są przyjaciółmi.Jak wam się podobają nowości wydawnictwa Babaryba? Mi bardzo, uważam że są uczą wielu mądrych rzeczy maluchy.TOP