poniedziałek, 13 września 2021

Moja pachnąca książeczka z kolorami - Akademia Mądrego Dziecka

 Rozwijanie zmysłów u dzieci jest bardzo ważne. Do tej pory książeczki dla najmłodszych z serii Akademia Mądrego Dziecka wydawnictwa Harper Kids skupiały się na wzroku oraz dotyku. Natomiast Moja pachnąca książeczka z kolorami, jak sama nazwa mówi, zaprasza najmłodszych czytelników do świata zapachów i kolorów. Co znajdziemy w tej serii? W tej nowej serii pojawiło się kilka propozycji, ja mam przyjemność pokazać wam dwie z nich: Owoce oraz Na targu. Książeczki te to połączenie nauki kolorów, poznawanie zapachów oraz różnych rzeczy, owoców i warzyw według koloru w jakim występują.


Moja pachnąca książeczka z kolorami - OwoceW książeczce Owoce dzieci dowiedzą się jak pachnie: wiśnia, pomarańcza, jabłko, brzoskwinia, banan oraz kokos. Natomiast rzeczy w danych kolorach bywają już różne, nie są to tylko owoce. W książeczce w kategorii czerwony znajdziemy różę, biedronkę, wóz strażacki czy też usta, natomiast pod kolorem brązowym takie rzeczy jak: kasztany, renifera, czekoladę czy też kupę.Moja pachnąca książeczka z kolorami - Na targuMotywem przewodnim drugiej propozycji pt. Na targu są rzeczy jakie można kupić, oczywiście nie gdzie indziej, tylko na targu. Również tutaj są one podzielone ze względu na ich kolor. Z jednej strony mamy przedstawicieli danego koloru, natomiast po drugiej stronie ukryta jest pachnąca ilustracja.  Pod kolorem białym znajdziemy: pieczarki, cebulę, twaróg, filet z ryby natomiast zapachem ukrytym pod okienkiem jest czosnek. Wystarczy, że dziecko potrze obrazek i może poznawać zapachy rzeczy w danym kolorze.
Uważam, że to ciekawa propozycja łącząca w sobie naukę kolorów, poznawanie nowych rzeczy oraz rozwijająca zmysł zapachu. Siedem pachnących obrazków ukrytych jest pod okienkami co dodatkowo wzbudza ciekawość maluchów, dzięki czemu rodzic dodatkowo może bawić się w odgadywanie, co może kryć się pod okienkiem w danym kolorze, kierując się tylko zmysłem zapachu. Nam te książeczki bardzo się podobają. 


TOP