poniedziałek, 20 września 2021

Kto tu mieszka?

 Świat zwierząt jest fascynujący. Większość zwierząt, tak jak ludzie, mają swój dom. Czy wszyscy bohaterowie książki Kto tu mieszka? otrzymanej z księgarni TaniaKsiążka.pl, mają taki sam dom? Tego dowiecie się obserwując wędrówkę ślimaczka, który chciał znaleźć dla siebie domek w którym mógłby mieszkać.


Ślimak pomyślał sobie, że chciałby mieć taki domek jak inne zwierzęta i wybrał się na poszukiwania odpowiedniego dla siebie lokum. W swojej wędrówce zobaczył jak wygląda nora, gniazdo, dziupla czy też jaskinia. Dowiedział się kto drąży tunele i w nich mieszka, a kto woli żyć w grupie. Czy ślimaczek znajdzie dla siebie najodpowiedniejszy dom wśród napotkanych na swojej drodze?


Kto tu mieszka? to książeczka z okienkami, zawierająca w sobie bardzo dużą dawkę wiedzy o różnych rodzajach mieszkań dla zwierząt. Z prawej strony znajdziemy przykład aż pięciu różnych zwierząt, które zamieszkują dane lokum. Dzieci dowiedzą się między innymi, że oprócz borsuka, w norach żyją również: lis, zimorodek, piżmak oraz wydra. Maluchy również dowiedzą się co charakteryzuje dany domek.
W książce tej znajdziemy również zadania na spostrzegawczość, a dzięki informacjom ukrytym pod okienkami, z czasem można sprawdzać, czy dziecko dobrze zapamiętało czyj jest domek pod danym obrazkiem.

Kto tu mieszka? to książeczka z realistycznymi, pięknymi ilustracjami, z mnóstwem ciekawych informacji, podanych w przystępny i intrygujący czytelnika sposób. Myślę, że warto ją  mieć w swojej biblioteczce.


Sprawdźcie ofertę książek dla dzieci w księgarni Taniaksiazka.pl


Dziękuję za egzemplarz recenzencki księgarni TaniaKsiążka.

TOP