poniedziałek, 26 lipca 2021

Poczytaj mi mamo. 15 bajek na 100 lat.

 Poczytaj mi mamo to seria bajek, którą pamiętam z własnego dzieciństwa. Seria ta ma już 100 lat. Tą zacną rocznicę uhonorowano specjalnym wydaniem  pt. Poczytaj mi mamo. 15 bajek na 100 lat otrzymanej z księgarni TaniaKsiążka.pl W Poczytaj mi mamo. 15 bajek na 100 lat znajdziemy następujące opowiadania oraz wiersze:

Pan Maluśkiewicz i wieloryb - J. Tuwim

Zarozumiała łyżeczka - E. Szeptyńska

W aeroplanie - J. Tuwim

Sąsiedzi - M. Kowalewska

Niebieska dziewczynka - J. Porazińska

Boje się - M. Musierowicz

Daktyle - D. Wawiłow

Chcę mieć przyjaciela - D. Wawiłow

Dziewczynka z tęczy - H. Łochocka

Mój piękny, złoty koń - W. Chotomska

Przygoda na balkonie - H. Bechlerowa

Kolczatek - H. Bechlerowa

Agnieszka opowiada bajkę - J. Papuzińska

Wielka przygoda małej Zosi - B. Lewandowska

Ptasie ulice - T. Kubiak


Jak widzicie wśród autorów znajdziemy sławne nazwiska oraz powszechnie znane opowiadania lub wiersze. Jedne z nich bawią, natomiast inne przedstawiają uniwersalne i ponadczasowe wartości oraz ukazują dziecięce problemy, które mimo różnych czasów wciąż są takie same, dlatego te opowiadania nigdy się nie zestarzeją.

Przeglądając tę książkę widzę, że wiele tytułów sama posiadałam w dzieciństwie. Nic w tym dziwnego, ponieważ po pierwsze mój dom był pełen książek, a po drugie seria ta była bardzo popularna w czasach PRL - u w których miałam okazję dorastać.
Każde z opowiadań zaczyna się oryginalną okładką i zawiera w sobie te same ilustracje co kiedyś. Ta książka to jakby ktoś skleił ze sobą 15 oddzielnych książeczek z tej serii. Dla wielbicieli serii Poczytaj mi mamo to nie lada gratka. 
Dodatkowo na początku możemy poznać całą długą historię tej serii książeczek dla dzieci, natomiast na końcu znajdziemy noty biograficzne autorów, których bajki ukazały się w tej serii. 

Poczytaj mi mamo to klasyka literatury dziecięcej z którą warto zapoznać maluchy. Wyrosło już na nich wiele pokoleń i jeszcze nie jedno będzie się na nich wychowywać.


Sprawdźcie ofertę książek dla dzieci w księgarni Taniaksiazka.pl

TOP