poniedziałek, 15 sierpnia 2022

Żółwik Plusk! wydawnictwa Rebel


Lubicie gry zręcznościowe, a może jesteście fanami gier typu memory? A co powiecie na połączenie tych dwóch rodzajów gier dla dzieci? Ja jestem jak najbardziej na tak, dlatego chciałabym wam dziś przedstawić grę pt. Żółwik Plusk! wydawnictwa Rebel, która to łączy w sobie te dwa rodzaje gier.W skład gry wchodzi:

- plansza jeziora

-tor rzeki

- 2 barierki

- 4 żetony dmuchanych kół

- 12 żetonów piłek

- żeton żółwicy

- 4 plansze gry

- 12 płytek ze zwierzętamiCelem gry Żółwik Plusk! jest przesunięcie 3 żetonów piłek na koniec planszy, zanim zrobią to przeciwnicy. jak to zrobić? Na początek należy przygotować planszę jeziora i rzeki. Dodatkowo umieszczamy żetony kół ratunkowych w pobliżu toru oraz żeton żółwicy na początku toru, natomiast 12 płytek ze zwierzętami kładziemy w siatce o wymiarach 4 na 3 płytki. Przed każdym graczem musi znajdować się plansza z żetonami piłek na wyznaczonych dla nich miejscach.
By przesunąć swój żeton, należy odkryć płytkę ze zwierzęciem odpowiadającym temu po prawej stronie żetonu piłki. Ile żetonów możesz odkryć w danej turze? O tym decyduje zręczność danego gracza, ponieważ podczas tury gracz próbuje pstryknąć palcami żeton żółwicy, tak aby znalazł się na środku jeziora. jeśli żeton żółwicy trafi do środka jeziora, odkrywa się 3 płytki ze zwierzętami, jeśli żeton żółwicy wyląduje na brzegu jeziora, odkrywa się 2 płytki ze zwierzętami, jeśli żeton żółwicy nie dotrze do jeziora, odkrywa się 1 płytkę ze zwierzęciem. W przypadku, gdy na odkrytej płytce znajduje się poszukiwane przez gracza zwierzę, może on przesunąć żeton piłki na następne pole (na którym widnieje właśnie wizerunek zwierzęcia z płytki). Po zakryciu płytek, kolejny gracz próbuje swoich sił w pstrykaniu żetonu żółwicy, odkrywaniu odpowiedniej ilości płytek i przesuwaniu piłek do mety – do końca planszy. Zabawa kończy się, gdy któryś z graczy dotrze wszystkimi piłkami z trzech rzędów na ostatnie pola. Szczegóły rozgrywki znajdziecie w instrukcji.


Jak widzicie to bardzo prosta gra zręcznościowo-pamięciowa, przy której będziecie się świetnie bawić, a przy okazji najmłodsi gracze (od około 5 roku życia) będą mogli poćwiczyć małą motorykę oraz pamięć, skupienie i koncentrację. Jeżeli wasi młodzi gracze nie lubią konkurować, można tę grę dostosować pod siebie, czyli wspólnie dążyć do celu.


Wiek graczy: +5 lat
Liczba graczy: 2-4 os
Wydawnictwo: Rebel

TOP