piątek, 12 sierpnia 2022

Spójrz w niebo

 Małe dzieci mają tę naturalną ciekawość świata, którą później zatracają idąc do szkoły. Co zrobić, żeby ta żądza wiedzy pozostała na ciut dłużej? Jak zachęcić dzieci do zdobywania wiedzy o świecie ich otaczającym? Jest na to wiele sposobów, ale jedno je łączy. To musi być coś ciekawego, innego niż podręczniki szkolne. Taką ciekawą książką jest propozycja Spójrz w niebo otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.pl.


Co widzimy spoglądając w niebo? Wiele zjawisk atmosferycznych takich jak: chmury, tęcza, burza, tornado, zorza, halo, cyklon tropikalny, opady atmosferyczne ( deszcz, mżawka, śnieg, ziarna lodowe itd.) A co zobaczymy, gdy spojrzymy w niebo przez teleskop? To też są niezwykłe tajemnice, które skrywa niebo.


 Taka właśnie jest ta książka. Pełna nauki podanej w bardzo ciekawy i przystępny sposób z której dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej dowiedzą się skąd się biorą ekstremalne zjawiska pogodowe, czym jest halo, gloria lub widmo Brockenu, jak kosmos i zjawiska w nim zachodzące wpływają na nasze życie? Książka odpowie również na takie pytanie dlaczego niebo w ciągu dnia jest niebieskie a podczas zachodów i wschodów słońca jest czerwone, jak powstaje tęcza, iryzacja, miraż. Młodzi czytelnicy dowiedzą się co to są kwaśne deszcze i smog i jak się z tym walczy. 

Spójrz w niebo to przepięknie wydana książka naukowa dla młodych czytelników, która w przystępny sposób tłumaczy zjawiska przyrodnicze związane z niebem i kosmosem. Oprócz tekstu znajdziemy w niej bardzo dużo zdjęć i ilustracji, które pomogą zrozumieć te z pozoru trudne pojęcia, zjawiska atmosferyczne. Dzięki tej książce niebo i kosmos nie będą już takie tajemnicze dla młodych ludzi, a nie jeden rodzic również będzie mógł uzupełnić swą wiedzę.

Sprawdźcie ofertę książek dla dzieci w księgarni Taniaksiazka.pl

TOP