czwartek, 18 sierpnia 2022

Akademia Mądrego Dziecka - nowości sierpień 22r.

  Muszę po raz kolejny przyznać, że Akademia Mądrego Dziecka to seria dla maluchów i ciut starszych dzieci, która za każdym razem mnie zachwyca swoją mądrością, pięknymi ilustracjami i coraz to nowymi kreatywnymi pomysłami. Co rusz pojawiają się w niej nowości. Czy tym razem też tak jest? Zresztą sami zobaczcie, co nowego proponuje młodym czytelnikom Akademia Mądrego Dziecka wydawnictwa Harper Kids.Niesamowity spacer - Akademia Mądrego DzieckaNiesamowity spacer to jedna z nowszych serii, w której poprzednio pojawiły się takie tytuły jak: Pod gwiazdami oraz Deszcz. Tym razem dołączyły do niej: Las i Pod ziemią.

Tak jak wcześniej pisałam, na pierwszy rzut oka książki te wydawały mi się takie same jak inne propozycje z ruszającymi się elementami. Tak jednak nie jest. Niesamowity spacer wyróżnia się przepięknymi błyszczącymi elementami, które cudownie odbijają światło sprawiając, że ilustracje są jeszcze bardziej magiczne niż zwykle, co trudno jest zauważyć na zdjęciach. Dodatkowo, dzięki tym błyszczącym wytłaczanym elementom książeczka stała się jeszcze bardziej sensoryczna niż normalnie.

Las mieni się barwami jesieni. Książeczka jest w kolorystyce żółto-pomarańczowej ze srebrnymi elementami i zaprasza maluchy do spacery, gdy wiewiórki zbierają orzechy i ukrywają je na zimę. Poznajemy również jelenia, rodzinę dzików i łasice, niedźwiadka goniącego motyle. Wszystkie te zwierzęta szykują się na zimę.

A któż mieszka pod ziemią? Z książeczki dowiemy się, że pod naszymi stopami żyje mnóstwo małych i dużych zwierząt takich jak: kret, myszy, borsuki, króliki, mrówki czy lisy.

Są to kartonowe książeczki z ruchomymi elementami, tak lubiane przez dzieci oraz z bardzo niewielką ilością tekstu.

Moje pierwsze - Akademia Mądrego Dziecka
Moje pierwsze to nowa seria dla dzieci w wieku przedszkolnym od 3 do 5 roku życia. Znajdziemy w niej takie tytuły jak: Moje pierwsze zadania przedszkolaka oraz Moje pierwsze zwierzęta. Co znajdziemy w tej serii?

Moje pierwsze zadania przedszkolaka to kartonowa książeczka z wysuwanymi elementami oraz okienkami z której maluchy dowiedzą się co muszą wziąć ze sobą do przedszkola, jak wygląda dzień w przedszkolu, jakie kolory powstają po zmieszaniu ze sobą barw podstawowych, poznają kształty, nauczą się co to są przeciwieństwa, poćwiczą spostrzegawczość i zaczną naukę liczenia.Moje pierwsze zwierzęta to kartonowa książeczka z obracanymi kołami, na których znajdują się zwierzęta. Nie martwcie się, dzieci świetnie sobie z tym poradzą, gdy odkryją, że kolory tła pomagają im odnaleźć zwierzę, które szukają. Na każdej stronie znajdziemy przedstawicieli fauny, którzy występują: w gospodarstwie, pod wodą, na Sawannie, w Arktyce, w lesie, nad jeziorem, w domu, w lesie równikowym. Dzieci dowiedzą się jakie zwierzę ma dwie pary skrzydeł, które ma szczypce, wielkie płetwy itd. Na koniec książeczki znajdziemy zadania do wykonania takie jak odszukanie konkretnego zwierzątka, policzenie zwierząt z jakąś cechą charakterystyczną.
I jak podobają wam się nowości z serii Akademia Mądrego Dziecka. Nas zachwyciły, ale to akurat mnie nie dziwi.

TOP