środa, 24 sierpnia 2022

Wszyscy jesteśmy wyjątkowi

Bardzo lubię pokazywać wam książki mądre, ciekawe,  z przekazem i pięknymi ilustracjami. Tym razem też tak jest, ponieważ Wszyscy jesteśmy wyjątkowi otrzymana z księgarnia TaniaKsiążka.pl, to jak sam już tytuł sugeruje opowieść o tym, że każdy z nas jest niepowtarzalny.


Wszyscy jesteśmy wyjątkowi to krótkie opowiadania o takich zwierzątkach jak: pająk, zając, nosorożec, osioł, mysz, mucha, jeżynka, chomik i mrówka. Co je łączy? Otóż każde z tych opowiadań pokazuje, że te zwierzątka są wyjątkowe, niepowtarzalne. Nie ma znaczenia, czy się jest dużym, małym, grubym, chudym, czy się ma dwie nogi czy też może osiem. Poznajemy tutaj nosorożca, który trafia  na potańcówkę. Szukając dla siebie pary trafia na jedyną nie tańczącą mrówkę. Ale jak mrówka ma tańczyć z nosorożcem, skoro zdarza jej się deptać swojego partnera. Pomimo obaw nosorożec i mrówka okazali się idealnie dobraną parą.
 Inny kłopot miał pająk, który bał się zimy, lecz nie chciał nakładać butów, bo to było dla niego kłopotliwe. Nie miał również ochoty lecieć w ciepłe kraje. Cóż więc wymyślił pająk, żeby rozgrzać się zimową porą? Otóż założył zespół w którym sam grał na wielu instrumentach.Tak oto poznajemy wiele zwierzątek, które bardzo różnią się od siebie, ale dzięki temu są wyjątkowe i każde z nich znajduje rozwiązanie swojego kłopotu. Z bajek wypływa również taki piękny morał, że każdy, mimo, że jest niedoskonały, jest potrzebny właśnie taki, jaki jest.

Sprawdźcie ofertę książek dla dzieci w księgarni Taniaksiazka.pl

TOP