wtorek, 9 sierpnia 2022

Prawdziwi przyjaciele

 Prawdziwi przyjaciele otrzymana z księgarnia TaniaKsiążka.pl to picture book dla najmłodszych , który opisuje problem samotności, bycia innym, przyjaźni. Takich historii bywa całkiem sporo w prawdziwym życiu


Głównym bohaterem książki jest Dennis,  który był zwykłym chłopcem wyrażającym się w niezwykły sposób. Denis zamiast mówić odgrywał scenki. Przez to, że był inny od reszty nikt go nie zauważał, przez co czuł się niewidzialny, jakby stał po drugiej stronie ściany. Pewnego dnia spotkał Joy, która była podobna do niego. Stali się przyjaciółmi, którzy rozumieją się bez słów. Po pewnym czasie i inne dzieci zaczęły ich zauważać i bawić się z nimi.Prawdziwi przyjaciele to mądra historia o samotności spowodowanej innością. Na okładce, na dole są mądre słowa, że każdy kogoś potrzebuje, a samotność powoduje, że ludzie stają się smutni. Jedyną nadzieją, jest bratnia dusza, ktoś podobny, kto będzie rozumiał nas bez słów, będzie chciał spędzać z nami czas. To również mądra książka dla tych "normalnych" dzieci, że te które wydają się inne, nie znaczy, że są gorsze, mniej sympatyczne, ciekawe. Inność nie jest zła, inność jest ciekawa i powinniśmy dać jej szansę i poznać taką osobę bliżej.

Jest to przepięknie zilustrowany picture book. Jego oprawa graficzna zdecydowanie wyróżnia się i przykuwa wzrok od pierwszego wejrzenia zapowiadając mądrze i ciekawie przedstawiony tak ważny temat jak samotność, inność, moc przyjaźni.


Sprawdźcie ofertę książek dla dzieci w księgarni Taniaksiazka.pl

TOP