czwartek, 3 grudnia 2020

Latające Burrito gra imprezowa - Rebel

Lubicie szalone gry w których nuda nie ma prawa zagościć? Jeśli tak to ta gra jest właśnie dla waszej paczki przyjaciół, czy też rodzinki. Latające Burrito to zwariowana gra imprezowa, w której aby wygrać trzeba celnie rzucać w przeciwników jedzeniem, a dokładniej burritem. 

                     Latające Burrito gra imprezowa - Rebel


W skład gry wchodzi:

- 120 kart
- 2 burrito
- 6 znaczników obrażeń
 Zadaniem każdego gracza jest zbieranie zestawów 3 takich samych kart, oraz wygrywanie pojedynków na piankowe burrita. Każdy z graczy otrzymuje po około 15 kart do dobierania i kładzie je przed sobą zakryte, bez podglądania. Karty, które pozostaną układamy w dwa stosy na środku. Następnie bierze na rękę 5 kart z wierzchu. Gra toczy się równocześnie. Nie pasujące nam karty odkładamy na stos gracza po lewej, a sami dobieramy karty ze stosu, który mamy po swojej prawej stronie, czyli karty, które kładzie nam gracz po naszej prawej stronie. Naszym celem, tak jak wcześniej wspomniałam, jest zbieranie zestawów trzech identycznych kart, które następnie wykładamy, zdobywając w ten sposób punkty. Żeby rozgrywka była szalona, jej twórca wymyślił coś takiego jak pojedynki. Gdy gracz wyłoży 3 karty bitew krzyczy ich nazwę, ponieważ są 3 rodzaje pojedynków i w zależności jakie karty wyłoży, to różne osoby rzucają w siebie piankowym burrito. Kto przegra, ten bierze znacznik obrażeń. Tak gra toczy się aż zabraknie żetonów obrażeń. Podsumowując, gdy zbierasz zestawy - zdobywasz punkty, a gdy obrywasz burritem - tracisz punkty. Kto zdobędzie najwięcej punktów zdobywa znacznik najlepszego gracza. Następuje tura druga, jeżeli ta sama osoba wygra to mamy zwycięzcę, jeżeli będzie to ktoś inny to czas na POJEDYNEK na burrito, który sprawę szybko rozstrzygnie :D

Latające burrito to połączenie dynamicznej karcianki z grą w zbijaka, która rozkręci każdą imprezę i rozweseli towarzystwo. To świetna gra na wesołe spędzenie czasu w gronie rodziny, przyjaciół. Ta gra  pokaże kto jest wyluzowany i umie się bawić :) Muszę jeszcze dodać, że te piankowe burrita są naprawdę słodkie, a zabawa naprawdę przednia.

Wiek graczy: +7 lat
Liczba graczy: 2-6 os
Wydawnictwo: Rebel
TOP