piątek, 4 grudnia 2020

Książki dla chłopców

 Jeżeli popatrzymy stereotypowo na upodobania chłopców i dziewczynek, to książki, które dzisiaj chcę wam pokazać można zaliczyć do kategorii książek typowo dla chłopców. Ja już dawno nie dzielę tak książek, gier, czy też zabawek, ponieważ wrzucanie dziecięcych upodobań w ramy konwenansów i podziału na płeć jest nonsensowne, natomiast sam tytuł ma was sprowokować do dyskusji na ten temat.

Batman - Opowieść obrazkowaCzy jest choć jedna osoba, która nie zna postaci Batmana, obrońcy Gotham? Myślę, że taką osobę trzeba byłoby szukać ze świecą, dlatego sama treść tej książki nie powinna być dla was zaskoczeniem. Znajdziemy tutaj dwa opowiadania. Zawsze mamy do czynienia z walką Batmana ze złymi postaciami. Tym razem jest tak samo. Pierwsze opowiadanie to walka z łotrem znanym jako Dwie Twarze. Za jego sprawą znika pół posagu, pół obrazu oraz połowa pieniędzy z banku. Z opowiadania dowiecie się co kryje się za tymi zuchwałymi rabunkami.

Natomiast drugie opowiadanie to starcie Batmana z Kobietą - Kotem. Cóż tym razem słynna złodziejka będzie chciała sobie przywłaszczyć i czy jej się to uda? 


Batman  to opowieść obrazkowa, która zawiera w sobie bardzo dużo pięknych, kolorowych ilustracji przedstawionych w formie komiksowej. Dodatkowo dla najmłodszych czytelników znajdziemy w niej obrazki do samodzielnego pokolorowania. Forma to połączenie opowiadania z elementami komiksu. Taka książka powinna zachęcić do lektury dzieci, które nie przepadają za czytaniem. To dobra propozycja na początek przygody z czytelnictwem.


Power Rangers - rocznik
Nie uwierzycie, ale ten serial dla dzieci znam już z 20 lat. Oglądałam go razem z mężem, potem z synem. Jak widać Power Rangers nie wychodzą z mody i wcale się nie dziwię, to bohaterowie z którymi łatwo się dzieciom utożsamić, podziwiać ich i marzyć, że samemu kiedyś zostanie się takim walecznym dzieciakiem zamieniającym się w super bohatera walczącego z zordami, czyli ogólnie z najeźdźcami a kosmosu.


 Dla fanów Power Rangers mam dzisiaj propozycję książki tzw. rocznika w którym znajdziecie fakty o naszych bohaterach, złych, kilka krótkich opowiadań oraz wiele wyzwań. To książka, przy której chłopcy będą dobrze się bawili.


Power Rangers - zadania i wyzwaniaDruga propozycja to zeszyt z zabawami, zadaniami, wyzwaniami związanymi z wyżej wymienionymi bohaterami, czyli Power Rangersami. Znajdziecie w nim labirynty, kolorowanki, naklejki, informacje o bohaterach. Zeszyt zapewni fanom wiele godzin dobrej zabawy. 


Roblox Rocznik 2021
Roblox to nic innego jak bardzo popularna wśród dzieci gra sieciowa, która ma około 100 milionów graczy miesięcznie. Akurat moja córka nie gra w nią, ale jej rówieśnicy a i owszem.


Co znajdziemy w Roczniku 2021? Myślę, że dużo ciekawostek dla fanów tej gry. Są tutaj opisane najlepsze gry akcji, ściganki, RPG, z zarządzania, przygodowych w jakie możecie pograć na tej platformie. Dowiecie się jakie są sekrety dobrego zarządzania, jak tworzyć gry, poznacie najlepsze zwierzaki ale również są tutaj strony z zabawami w labirynt, quiz, sudoku, będziecie mogli stworzyć własny tor przeszkód. Dla fanów Robloxa ta książka to prawdziwy rarytas. 


Minecraft Wielka kolekcja kreatywnego budowania
Minecraft Wielka kolekcja kreatywnego budowania to zestaw tematycznie związany z kolejną w tym zestawieniu, bardzo popularną grą. Moim zdaniem jest ona jeszcze bardziej popularna od wyżej wymienionej. Wiele milionów osób w najróżniejszym wieku gra w budowanie świata w Minecraft od wielu lat. W tym zestawie znajdziecie: 

- książeczkę Zbuduj! Miniprzewodnik - Lunapark

- książeczkę Zbuduj! Miniprzewodnik - Zombieland

- zawieszkę na drzwi

- plakat

- kreatywny szkicownik gracza


Miniprzewodniki to nic innego jak zilustrowane instrukcje z dobrymi radami jak zbudować Lunapark oraz Zombieland. Ja osobiście niczego bym nie zbudowała na podstawie takiego przewodnika, ale dla osób które w to grają będzie on zapewne pomocny.

Kreatywny szkicownik gracza, to nic innego jak zeszyt do rysowania, kolorowania i tworzenia ulubionych mobów oraz innych postaci z Minecrafta. Reszty rzeczy raczej nie muszę wam opisywać :)


Minecraft. Zagadka lochów
Minecraft. Zagadka lochów to  kolejna, już piąta część przygód znanych nam bohaterów z serii Kroniki Woodsword: Morgany, Asha, Harper, Po i Jodi, która tak jak poprzednie toczy się w świecie Minecrafta.

To opowieść o szkolnej paczce, która dzięki goglom VR przenosi się do świata gry. Tym razem nasi bohaterowie niespodziewanie trafiają głęboko pod ziemię, do lochów i znajdują się w samym środku niezwykłych wydarzeń. Od powodzenia ich misji zależą losy całego świata.
Akcja w tej serii książek równocześnie dzieje się w świecie wirtualnym oraz rzeczywistym, ale młody czytelnik nie powinien mieć z tym żadnego problemu, ponieważ czcionka i rysunki w obu tych światach różnią się od siebie. 
Myślę, że dla fanów Minecrafta nie trzeba reklamować ani zachwalać tej książki, bo z pewnością sami nie mogli się doczekać nowych przygód ulubionych bohaterów.


TOP