sobota, 5 grudnia 2020

Książki dla dzieci od 3 do 7 roku życia

Zapraszam na przegląd nowości wydawniczych dla dzieci od około 3 roku życia do 7 roku życia, które zaciekawią i zachęcą do lektury maluchy i młodsze dzieci.Książki dla dzieci od 3 do 7 roku życia


Basia i chorowanieCóż tym razem przydarzyło się  u dobrze nam znanej Basi i jej rodziny? Oj tym razem nic przyjemnego. Niestety całą rodzinkę dopadł paskudny wirus,  niestety naszą Basię najbardziej. Tata postanowił, że trzeba ją zawieść do szpitala. Tak właśnie, do tego strasznego szpitala, którego boją się dzieci i Basia również się go bała. Co się wydarzyło, że szpital okazał się nie taki groźny jak się na początku wydawało i kim jest Anetka oraz jaka była jej rola oraz wujka? 
W tej książce czytelnik znajdzie wiele emocji, które często towarzyszą podczas choroby, takie jak strach, niepewność, ale i radość z ozdrowienia. To pouczające opowiadanie, które pomoże nie jednemu przedszkolakowi uporać się ze strachem w czasie choroby. Pokaże im czego mogą się spodziewać po pobycie w szpitalu, co pozwoli im zrozumieć tę wyjątkową sytuację.Basia. Opowieści miśka Zdziśka to coś nowego. Tym razem rolę narratora przejmuje ukochany pluszak Basi - Misiek Zdzisiek. W tej książce będziemy obserwować dobrze nam znaną rodzinkę z innej perspektywy, oraz dowiemy się co się wyczynia w pokoju Basi, gdy ona sama jest w przedszkolu lub śpi.

Od pierwszych stron Misiek Zdzisiek pokazuje, że jest równie zabawną, szaloną i ciekawą postacią jak nasza tytułowa Basia. Nie ustępuje on pola w psotach swojej właścicielce, a towarzyszą mu w tym pluszowa Małpka oraz krokodyl Lolo (ulubieniec Franka). Wszyscy razem bawią się w chowanego, bałaganią, ratują się wzajemnie z tarapatów, walczą z odkurzaczem, zajadają czekoladę i przeżywają codziennie co rusz inne, wesołe, czasami wręcz szalone przygody.
Znajdziemy tutaj również, opisane wspólne chwile z rodziną np. święta Bożego Narodzenia, Wielkanocy, wycieczka do zoo, na plażę, w góry, czy też bardzo na czasie walka z wirusem.

Basia. Opowieści Miśka Zdziśka to zbiór pełnych humoru opowiadań, które poprzedzone są rymowanymi wierszykami na początku każdego rozdziału. W przeciwieństwie do innych serii Basi ta książka zanurza się w świat fantazji, ponieważ to zabawki są głównymi bohaterami, ale to nie obniża jej wartości edukacyjnej. Te książki również pomogą młodym czytelnikom oswoić się z przeróżnymi sytuacjami typu wypadający ząb, czy też strachy nocne.
Tappi to przesympatyczny, wielki wzrostem, ale również sercem wiking mieszkający nad wielką zatoką w Szepczącym Lesie. Uśmiech prawie nigdy nie schodzi mu z twarzy, no chyba, że jest głodny. Zawsze chce pomóc każdemu, kto jest w potrzebie, tak dobra z niego postać. Nie jest on jedynym mieszkańcem  Szepczącego Lasu. Można tam spotkać: trolle, wodniki i zwierzęta mówiące ludzkim głosem. I tym razem na wikinga Tappiego i reniferka Chichotka czeka przygoda. W Szepczącym Lesie pojawia się zły czarodziej Karolus Majesticus wraz ze swymi sługami – wrednymi gnomami. Podstępem wysyła naszych bohaterów na lot magicznym balonem, żeby zawładnąć całym lasem. W tym czasie zmusza innych mieszkańców lasu do służenia mu. Również każe sobie wybudować zamek.

Tappi, żeby uwolnić się z balonu musi stanąć do walki z Dzikim Wichrem i Obłokami Obibokami. Z pomocą przychodzi mu mała wiedźma Paprucha, która na co dzień nie jest miła dla wikinga, ale w sytuacji zagrożenia pomaga naszemu Bohaterowi. Czy jednak uda im się wspólnie pokonać złego Majesticusa? Czy mieszkańcom Szepczącego Lasu uda się odzyskać domy? Tego dowiecie się z lektury przygód wikinga Tappiego.

Hania Humorek zostaje gwiazdą, a przynajmniej takie ma marzenie, cel do którego postanawia dążyć. Osoby, które ją otaczają miały już swoje 5 minut w mediach, a Hania nie, z czego nie jest zadowolona. Zazdrości swojej niezbyt lubianej koleżance z klasy Julii zdjęcia na pierwszej stronie gazety, tacie wygranego konkursu w radio, a bratu nietypowych narodzin, przez co znalazł się w telewizji już jako niemowlak. Tylko Hania nie jest popularna i nie była jeszcze w mediach, dlatego chce zrobić wszystko, aby stać się gwiazdą. 
Próbuje na różne sposoby zdobyć sławę, ale wszystkie jej wysiłki kończą się fiaskiem, delikatnie powiedziawszy.
Hania Humorek zostaje gwiazdą to wesołe, ale i mądre opowiadanie, które oprócz ciekawej akcji przekazuje młodym czytelnikom ważne nauki. Tym razem książka chce przekazać młodemu czytelnikowi, że nie każde musi być najlepszy, sławny. Każde dziecko jest inne i musi znaleźć swoją drogę w życiu, swoją pasję w której będzie dobre. Suma sumarum nasza bohaterka zostanie dostrzeżona. Dlaczego? Co takiego zrobi? 
Hania Humorek. Ratuje świat! to mądra opowieść w tak ostatnio popularnej tematyce ekologicznej. Muszę przyznać, że bardzo się cieszę, że coraz więcej książek porusza temat ochrony środowiska. Tym razem na lekcji Hania dowiaduje się o niszczeniu lasów równikowych, nauczycielka uświadamia dzieci, że do większości przedmiotów, które się używa potrzebne są drzewa, opowiada o zagrożonych zwierzętach, ptakach, które tracą swoje domy. Pani pyta się dzieci jak można ratować środowisko. Dzieci mówią o kompostowaniu, gaszeniu świateł, segregowaniu itd. Hania Humorek przejęta lekcjami postanowiła ratować lasy równikowe i zaczęła to robić od własnego podwórka, tak jak zasugerowała to pani. W międzyczasie Hania i jej brat biorą udział w konkursie na zwariowany plasterek. 

Przygody Hani pokazują jak dzieci mogą dbać o planetę. Wcale nie trzeba robić wielkich rzeczy, wystarczy, że każdy zacznie dbać o środowisko w swoim otoczeniu, żeby ratować świat. Wystarczy kilka prostych czynności, takich jak zbieranie plastikowych butelek, segregowanie śmieci i przestrzeganie innych prostych zasad, które zostały opisane w książce.

TOP