wtorek, 15 grudnia 2020

Nakarm chomiczka

Wasze dzieci lubią małe, puchate zwierzątka? Jeśli tak, to zapraszam was do zaopiekowania się głodnymi chomiczkami, które są małymi żarłoczkami i nie lubią jak ich brzuszki są puste. Koniecznie trzeba je nakarmić. Do dzieła :)


W skład gry Nakarm chomiczka z księgarni TaniaKsiążka.pl wchodzą:

- 4 plansze chomiczków

- 6 żetonów spiżarni

- 4 żetony chomiczków

- 60 żetonów smakołyków

- kostka

Tak jak wcześniej napisałam, celem gry jest nakarmienie swojego chomiczka i zdobycie jak największej ilości punktów. Na początku gry układamy na stole wszystkie żetony spiżarni, a wokół nich rozkładamy po 10 dowolnych żetonów smakołyków. Każdy z graczy kładzie przed sobą swoją planszę z chomiczkiem. Gracze rzucają kostkami, które losują z której spiżarni, będziemy zbierać smakołyki. Wszyscy robią to jednocześnie, czyli jeżeli dwie osoby chcą tą samą rzecz, osoba z lepszym refleksem ją zdobędzie. Przekąski, które złapiemy układamy na swojej planszy chomiczka. Gra toczy się do momentu, aż któryś chomiczek będzie miał już zapełniony brzuszek i policzki, tak że nie będzie można nic dołożyć. Następuje liczenie punktów. 
Liczenie punktów jest najważniejsze, ponieważ dzięki niemu wiemy na jakie smakołyki powinniśmy polować. Za 3 różne owoce, 3 różne warzywa oraz 3 różne nasiona zyskamy po 2 punkty. Tylko 2 takie same warzywa, owoce lub nasiona to 1 punkt. 3 lub więcej takich samych warzyw, owoców lub nasion to 2 punkty, a każda koniczynka to 1 punkt. 


Nakarm chomiczka to prosta gra dla dzieci w wieku przedszkolnym, która uczy podstaw strategicznego myślenia, skupienia oraz refleksu. Element rywalizacji może wprowadzić niesnaski wśród młodszych uczestników gry, ale moim zdaniem, nie należy zupełnie eliminować elementu wzajemnej konkurencji, ponieważ w życiu dzieci coraz częściej będą się z tym spotykały. Warto, żeby od najmłodszych lat uczyć je radzić sobie ze stresem, rywalizacją, nauczyć przegrywać, ale również wygrywać. Myślę, że ta gra bardzo wam w tym pomoże.


Wiek graczy: +4 lat
Liczba graczy: 2-4 os
Wydawnictwo: Zielona Sowa

Sprawdźcie też inne gry planszowe w księgarni  TaniaKsiążka.pl

TOP