poniedziałek, 7 grudnia 2020

Książki z okienkami dla maluchów

 Dzisiaj przychodzę do was z kolejnymi nowościami wydawniczymi przeznaczonymi dla najmłodszych czytelników, którzy dopiero zaczynają poznawać otaczający je świat. Co tym razem ciekawego pojawiło się na rynku? Zobaczmy.


Książki z okienkami dla maluchów


Dlaczego nosimy maseczki
Dlaczego nosimy maseczki, to książeczka z okienkami, poruszająca bardzo aktualny temat, jakim jest temat wirusów. Zapewne dzieci są zdziwione, że nagle muszą nosić maseczki. Nie rozumieją co się dzieje. Ta propozycja objaśni najmłodszym co to jest wirus, jak to możliwe, że go nie widzimy, a on jednak istnieje. Dowiedzą się również jak wirusy "podróżują" po świecie, jak przenoszą się z jednej osoby do drugiej, w jakich okolicznościach najłatwiej się zarazić. Książka ta objaśnia zasady higieny i zdrowia jakie powinniśmy przestrzegać, żeby się nie zarazić oraz jak dbać o bezpieczeństwo najbliższych nam osób, w sposób szczególny narażony na niebezpieczeństwo zarażenia, takich jak dziadkowie. 


Dzięki ciekawostkom oraz ważnym informacjom schowanym pod okienkami, książka jeszcze bardziej zaciekawia młodego czytelnika, który jest zainteresowany, tym co ukryte. Dzięki temu zabiegowi wiele ważnych informacji jeszcze lepiej zapada w pamięć, ponieważ kojarzą się z obrazkami, pod którymi zostały ukryte. 


To bardzo ładnie wydana książeczka kartonowa  z okienkami, pełna kolorowych ilustracji, która dzięki zaokrąglonym rogom będzie bezpieczna dla najmłodszych czytelników.

Dlaczego nosimy maseczki, to ważna książeczka w dzisiejszych czasach, która pomoże nie jednemu rodzicowi przybliżyć, wytłumaczyć ten trudny dla dzieci temat. 


Bing w ogrodzieBing w ogrodzie to bardzo kolorowa, kartonowa książeczka z okienkami, w której wraz z Bingiem, Flopem oraz słonikiem Sulą maluchy udadzą się do ogrodu w poszukiwaniu biedronki. Przewodnikiem będzie Flop, który zadaje pytania jak wygląda biedronka, natomiast Sula i Bing odpowiadają na nie. Czyli biedronka jest czerwona, w kropki ma skrzydełka jest lśniąca i tak kartka po kartce dzieci zaglądając do ilustracji pod okienkami będą szukały biedronki, żeby na sam koniec je odnaleźć, bo przecież pozytywny finał w takiej książeczce musi być. To bardzo ładna, kolorowa i starannie wydana książeczka kartonowa z zaokrąglonymi rogami, dla maluszków, której głównym bohaterem jest jedna z ulubionych postaci bajkowych, czyli Bing. Jest to miły, czarny króliczek w wieku przedszkolnym, który uczy się świata jak maluchy, które go "czytają". 

Dzięki okienkom nasz młody czytelnik z jeszcze większą ciekawością będzie sięgał po książeczkę, bo to co ukryte zawsze wzbudza większe zainteresowanie. Taki zabieg poszukiwań pobudza wyobraźnię, wchodzimy z maluchem w interakcję, zachęcając je do myślenia, kojarzenia i rozmowy. 


Pada deszcz
Pada deszcz to druga z propozycji książeczek, której głównym bohaterem jest nasz miły Bing. Tym razem za oknem pada deszcz i króliczek się nudzi. Flop wpada na pomysł zabawy w szukanie skarbów. Chowa po całym domy 7 rzeczy, które będziemy musieli odnaleźć wraz z naszymi bohaterami. Strona po stronie zaglądamy do skrzyń, szuflad, szafek, pod poduszki i jedna po drugiej odnajdujemy pochowane rzeczy.Tak jak poprzednia propozycja, jest to książeczka o przepięknych ilustracjach, kartonowa z zaokrąglonymi rogami, która pomoże w nauce liczenia do siedmiu, poćwiczy pamięć i spostrzegawczość. Każdy z ukrytych przedmiotów jest w innym kolorze, tym samym możemy z dzieckiem utrwalać rozpoznawanie kolorów np. żabka jest zielona, marchew pomarańczowa, parasol czerwony itd. 

Tutaj również mamy system okienkowy, który tak bardzo lubią najmłodsze maluchy. Wprowadza on element zagadkowości, zaciekawia najmłodszego czytelnika, dzięki czemu utrzymuje jego uwagę przez dłuższy czas.


Masza i niedźwiedź 


Trzecia propozycja to też oczywiście książeczka z okienkami, ale tym razem jej bohaterami są Masza i Niedźwiedź. To również bohaterowie bardzo popularnej bajki dla dzieci. Masza to mała psotna dziewczynka, którą opiekuje się Niedźwiedź. Zazwyczaj wszystko się zaczyna od nudy i tutaj tak właśnie jest. Tym razem wpada ona na pomysł zabawy ze zwierzętami, ale one gdy tylko ją widzą od razu się chowają. Masza natomiast musi je znaleźć. Tak zaczyna się nasza zabawa w chowanego z Maszą. Strona po stronie będziemy musieli odnajdywać, na pierwszej stronie zwierzątka, a na następnych naszą psotną Maszę, której jak zwykle figle w głowie.Jest to, tak jak sama jej bohaterka, pełna humoru książeczka, która zachęci najmłodszych czytelników do aktywnego brania udziału w "czytaniu" Dzieci kochają otwierać okienka, a tutaj jest ich naprawdę dużo.

Książka jest sporego formatu, z twardymi lakierowanymi stronami o zaokrąglonych rogach, natomiast ilustracje są jak z bajki o Maszy, co spodoba się jej najmłodszym fanom. 


Wszystkie te propozycje pochodzą z wydawnictwa Harper Kids.TOP