środa, 2 grudnia 2020

Komiksy dla dzieci i młodzieży

Komiksy do idealna alternatywa dla dzieci, które nie przepadają za książkami z dużą ilością tekstu. Dzięki takiej formie czytelnictwa, w przyszłości może rozwinąć się u nich bakcyl czytania i sięgną po "normalne" książki. Dlatego warto podsuwać dzieciom książki napisane w formie komiksu. Dzisiaj mam dla was kilka ciekawych propozycji dla dzieci w różnym wielu.
Maja i Minizaury. Operacja las.Maja i Minizaury. Operacja Las to już trzeci tom z tej serii. Tym razem Minizaury znów przylatują na Ziemię, by odnaleźć agenta Spinnera, który zaginął po poprzedniej misji. Jak może pamiętacie, Maja po poprzedniej misji ma szlaban, przez co nie może wychodzić z domu. Dla Minizaurów to żaden problem. "Psują" tacie telewizor, dzięki czemu nasza bohaterka wymyka się z domu i wszyscy pędzą odnaleźć zaginionego. Trop z nadajnika prowadzi do starego lasu. Z pomocą Mai udaje im się go odnaleźć, jednak ich tropem podąża dwójka agentów z Biura Analiz Nieznanych Anomalii Nadprzyrodzonych, a na dodatek jeden z Minizaurów znika razem z wahadłowcem, którego miał pilnować. Kto za tymi wszystkimi wydarzeniami stoi? Jak ta przygoda się zakończy? Tego oczywiście dowiecie się z komiksu.


Maja i Minizaury to komiks pełen dynamicznej, ciekawej akcji, który spodoba się chłopcom i dziewczynkom. Dzięki dużym wyraźnym napisom jest idealny do rozpoczęcia swojej przygody z czytaniem i komiksami. 


Malutki Lisek i Wielki Dzik. Okropieństwo to już szósta część z tej serii. Tym razem zawitaliśmy do naszego głównego bohatera Liska na jesieni. Widzimy jak biega szaleńczo i czegoś szuka. Okazuje się, że nasz rudy bohater ukrył sporą część zebranych przez siebie żołędzi, tak dobrze, ze sam nie może ich znaleźć. Kiedy po dłuższej chwili nie może trafić na trop swojej spiżarni, zaczyna poważnie się niepokoić. W myślach oskarża nawet swojego przyjaciela – Wielkiego Dzika, który słynie z wielkiej miłości do jedzenia. Kiedy w końcu Lisek odnajduje swoje zapasy, jest mu nieswojo, że tak pochopnie i niesprawiedliwie ocenił swojego przyjaciela. Wyrzuty sumienia sprawiają, że postanawia przeprosić Dzika.Malutki Lisek i Wielki Dzik. Okropieństwo to mądry, pięknie zilustrowany komiks, który celowo podzielony jest na cztery oddzielne opowiadania. Każde z nich to inna historia z głębszym przesłaniem, morałem. Z tego komiksu młody czytelnik dowie się, że nie można pochopnie oskarżać innych, bez dowodu, opierając się tylko na własnych przypuszczeniach. Dowiemy się również, jak ważne jest nie słuchanie plotek oraz szczerość, a także, że wszystko przychodzi z czasem i najważniejsze jest zachowanie spokoju.

Akcja tej części komiksu o milusińskich niebieskich stworkach zaczyna się na jeziorze, po której pływa sobie Osiłek. Nagle z wody wynurza się wielki potwór - zielony smok. Przerażony Osiłek co sił w nogach ucieka do wioski Smerfów i informuje wszystkich o swym odkryciu. Mieszkańcy wioski postanawiają obserwować sytuację nas jeziorem. Nie udaje się wypatrzeć owego potwora przez bardzo długi czas.


 Kiedy jednak w końcu się pojawia, okazuje się, że smok wcale nie jest groźny i nie chce zjeść nasze małe smerfy, a nawet dowiadujemy się, że Papa Smerf go zna. Dlaczego smok się pojawił? Tego dowiecie się podczas lektury komiksu o przygodach smerfów.Czarolina. Pewnego dnia zostanę fantastykolożką
Czarolina. Pewnego dnia zostanę fantastykolożką!” to nowa seria komiksowa w której główną bohaterką jest nastolatka Czarolina. Dziewczyna podczas wakacji zapisuje się na kurs rozszerzający wiedzę na temat istot mitycznych i legendarnych, czyli kryptyd. Prowadzony jest on przez profesora Archibalda Balzara oraz jego asystentkę tajemniczą Madame S. Na zajęcia uczęszcza niewielka grupa jej rówieśników: cztery dziewczynki i dwóch chłopców. Dziewczynka podczas kursu nawiązuje nowe przyjaźnie, ale również zdarzają się kłótnie, przez które czasami złorzeczy na innych. Nie wie jednak jak duże konsekwencje mogą mieć takie słowa. W niedługim czasie od rozpoczęcia się zajęć na kursie znika jedna z uczennic oraz pojawiają się rusałki, które zachowują się jak zombie.
Co ma z tym wspólnego nasza Czarolina? Kim jest? Jak to wpłynie na życie nastolatki? Tego dowiecie się z komiksu, który dzięki swojemu otwartemu zakończeniu pozostawia czytelnika z uczuciem zaciekawienia, co będzie dalej.

Enola nadal ukrywa się przed braćmi, ponieważ nie chce jechać na pensję dla panienek. Pewnego dnia w gazecie czyta, że zaginął nie kto inny tylko sam przyjaciel Sherlocka, doktor Watson. Enola postanawia pomóc w poszukiwaniu, ale musi robić to z ukrycia, dlatego kupuje sobie nowe przebrania. Udaje się w odwiedziny do zatroskanej żony doktora Watsona i wypytuje ją o męża, ale nie to sprawia, że trafia na trop zaginionego. Enola zwraca uwagę na niecodzienne kwiaty jakie dostała pani Watson po zaginięciu męża. Ich symbolika świadczy o nieprzypadkowości zaginięcia doktora. 
Gdzie doprowadzi naszą młodą detektyw kwiatowy trop? Kim okaże się osoba bez nosa? Dlaczego Enola zatrudni się w szpitalu psychiatrycznym? Brzmi ciekawie? Moim zdaniem tak, ponieważ każdy z komiksów tej serii, również i ten, to ciekawa, niebanalna zagadka, którą czyta się z przyjemnością. Tym razem zapraszam fanów bardzo popularnej gry Minecraft, na odłożenie na chwilę padów i przeniesienie się w świat bloczków, potworów zapisany na kartkach papieru. Bohaterami komiksu są bliźnięta Oriona i Cahirę oraz ich mentor Senan Skrupulatny, który uczy je sztuki polowania na potwory, a potworów w świecie Minecrafta nie brakuje.Na początku opowiadania nasi bohaterowie trafiają na niebezpiecznego withera, który obudzony przez jedno z bliźniąt w zaciętej walce połyka ich mistrza. Rodzeństwu nie pozostaje nic innego, jak spróbować uratować Senana. Muszą odnaleźć withera, dlatego wyruszają w niebezpieczną podróż. Prowadzi ich sunia Senana o imieniu Wilkie, która świetnie tropi potwory. Podczas wędrówki spotykają sojuszniczkę, jest to Atria, która zamieszkuje podziemny dom. Jest ona kimś szczególnie cennym,  ponieważ stanowi żywą przynętę na moby. Rodzeństwo namawia ją, by dołączyła do wyprawy, ponieważ jej obecność może pomóc w odszukaniu mistrza. W zamian oferują jej lekcje obrony przed mobami. Mimo początkowego sprzeciwu matki wyruszają razem na poszukiwanie. Rozpoczyna się walka nie tylko o przywrócenie Seana do życia, ale także o bezpieczeństwo dziewczyny. 
To ciekawy, pełen akcji komiks dla fanów Minecrafta.
TOP