czwartek, 10 grudnia 2020

Przyjaciel na zawsze

 Przyjaciel na zawsze, otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.pl to przepiękna opowieść o przyjaźni, serdeczności, empatii, ale również o przemijaniu. Jej głównymi bohaterami są bałwanek, którego spotykamy w środku lasu, oraz wiewiórka, która wyjrzawszy ze swojej dziupli zobaczyła samotnego i smutnego bałwanka, który poprosił ją o pomoc, ponieważ bardzo zmarzł. Siedząca w ciepłym domku wiewiórka nie mogła przestać myśleć o biednym bałwanku, który marznie na jej oczach i postanowiła mu pomóc. Wraz z innymi zwierzątkami z lasu, niosą zmarzniętemu bałwankowi szaliki, koce i opatulają go całego. Bałwanek zyskuje ciepło, oraz najlepszego przyjaciela w osobie wiewiórki. Od tamtego dni, codziennie razem się bawią, aż nastaje wiosna ... .
Przyjaciel na zawsze to wspaniały picturebook , który pokazuje młodemu czytelnikowi jak ważna jest empatia, serdeczność w stosunku do innych i wrażliwość na potrzeby drugiej osoby. Dla jednego drobna pomoc, może być dla kogoś  innego czymś wielkim, bardzo ważnym. Z dobra, które czynimy sami otrzymujemy dobro, w tym przypadku było to zdobycie wspaniałego przyjaciela.

Ta przepięknie zilustrowana opowieść o przyjaźni wiewiórki i bałwanka, jest również historią o przemijaniu i tęsknocie po stracie bliskiej osoby. Lektura tej książki, to wspaniała okazja do omówienia  z dzieckiem trudnego tematu  śmierci osób nam najbliższych.

TOP