środa, 16 grudnia 2020

Odwagi zajączku

Małe dzieci często boją się wielu rzeczy. Ten lęk bierze się z obawy przed nowymi nieznanymi rzeczami, sytuacjami, lecz kiedy odważymy się i lepiej poznamy to co nas przeraża, często okazuje się, że nasz lęk był nieuzasadniony. Tak też było w przypadku głównego bohatera książeczki pt. Odwagi zajączku, otrzymanej z księgarni TaniaKsiążka.plW tej pięknej książce głównym bohaterem jest zajączek Logan, który nie chce wychodzić z domu, to taki typ domatora, któremu przygody poza jego norką są obce, a wręcz napawają go strachem. Jego ulubione zajęcia to: robótki ręczne, pielęgnowanie roślinek, pieczenie ciasteczek, odkurzanie kolekcji muszelek. 

Jego najlepszą przyjaciółką jest Luna, z którą razem mieszka. To jego zupełne przeciwieństwo. Dla  niej najwspanialszy świat to ten poza norką. To najodważniejsza z zajączków jakie ten las widział.  Jej codziennością jest nurkowanie w rzece, cwałowanie po lesie na jelenia grzbiecie, penetrowanie ciemnych jaskiń w poszukiwaniu niedźwiedzi. 
Pewnego dnia, Luna po raz kolejny próbuje namówić naszego tchórzliwego bohatera na wyjście z norki, a on po raz kolejny jej odmawia,  denerwuje się na niego i zarzuca mu brak odwagi mówi, że nie jest fajny i opuszcza norkę. Loganowi robi się bardzo smutno. Logan starał się nie przejmować sytuacją, robił to co zwykle, ale nie wytrzymał długo i postanowił naprawić sytuację. Postanowił wyjść na zewnątrz, żeby poszukać swojej przyjaciółki. Od tego momentu, jego życie zupełnie się zmienia.

Odwagi zajączku to ciepły, zabawny, piękny i kolorowy picturebook, czyli ilustrowana opowieść z niewielką ilością tekstu, która pokazuje, że strach można pokonać tylko w jeden sposób, należy stawić mu czoła, a najlepszą do tego motywacją jest prawdziwa przyjaźń.

TOP