niedziela, 13 grudnia 2020

Gdzie się podział czwartek

Książka Gdzie się podział czwartek, otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.pl to bestsellerowy picturebook dla najmłodszych, opowiadający  o wspaniałej przyjaźni, serdeczności, ale również o przemijaniu. Głównym bohaterem książki jest mały miś o imieniu Nosek, który pewnego czwartku obchodził swoje urodziny, na których byli jego wszyscy przyjaciele, pyszny tort, balony oraz wspaniałe prezenty. Niestety nic nie trwa wiecznie i tak samo było z urodzinami. Goście wrócili do swoich domów, a Noska ogarnął smutek, że ten wspaniały dzień już się kończy. Nasz jubilat nie chciał, żeby czwartek odszedł i postanowił wraz ze swoim przyjacielem Dziubkiem go poszukać. Szli uliczką, aż do mostku, nad rzeczkę, do parku, nad jezioro, aż doszli nad morze. Wołali czwartek, ale nigdzie go nie było, więc postanowili wracać. Gdy dotarli do domu mały miś opowiedział jak jego zdaniem wygląda czwartek, porównując go do elementów typowych dla dnia urodzin, czyli do tortu, balonów, świeczek i z tego opisu wyszedł im obraz pięknego srebrnego księżyca.
Dziubek mimo, że nie odzywał się ani słowem przez całą wędrówkę, wspiera przyjaciela, jak potrafi, bo na tym właśnie polega prawdziwa przyjaźń na dobre i na złe, w dobrych i w gorszych chwilach, w radości i w smutku, oraz w podróży za nieuchronnie oddalającym się czwartkiem.

Jest to już kolejna propozycja wspaniale zilustrowanej opowieści w formie picturebooka, która mówi o pięknie bezinteresownej przyjaźni, trwaniu przy nim w radości i smutku. Jest to również opowieść o przemijaniu. Jeden dzień się kończy, ale nowy już  się zaczyna.

TOP