poniedziałek, 14 grudnia 2020

Książki bez tekstu dla dzieci

Książki bez tekstu to wspaniała propozycja dla najmłodszych czytelników. Możemy aktywnie z dzieckiem "czytać je" . Co to znaczy aktywnie? Znaczy to, że w wyjątkowy sposób angażują dzieci podczas lektury. Każdorazowo sięgając po książkę można odkrywać nowe historie, szukać intrygujących wątków, puszczać wodze fantazji i dziecięcej kreatywności, kształtować bogaty język i rozwijać spostrzegawczość oraz koncentrację  Dzisiaj mam dla was  trzy propozycje takich książek, dla dzieci w różnym wielu, tych najmłodszych maluchów, aż po starsze dzieci w wieku około 6-7 lat.

Książki bez tekstu dla dzieci


     W górach 
Piękne, niezwykłe, kolorowe ilustracje to podstawa w książkach bez tekstu takich jak zimowa propozycja wydawnicza pt. W górach. Takie książki to uniwersalny sposób przekazu treści. 

W górach to "opowieść" o wielu bohaterach. Możecie w niej śledzić przygody niezwykłych postaci: poszukiwacza skarbów, superbohatera, kobiety z pingwinem, potworka, małego chłopca i jego mamy, myszki podróżniczki, zagubionych na Ziemi ufoludków, rodzinki z dwójką dzieci, czy też pary cyrkowców. Obserwujemy ich, jak jadą w góry, jeżdżą na łyżwach, szaleją na nartach, wspinają się, a na samym końcu świętują Boże Narodzenie. Każda ilustracja to te same postacie, lecz zupełnie inne historie. Każdą ze stronic możemy wielokrotnie oglądać opowiadając historię tylko wybranych bohaterów, lub opisując całe sceny na ilustracji. 


Macie ochotę wybrać się na wycieczkę? W jakie ciekawe miejsca lubicie jeździć? Ja dzisiaj zapraszam was wraz z picturebook Jedziemy na wycieczkę do lasu, na wieś, nad rzekę, do stajni, do wioski indiańskiej oraz na wieczorną potańcówkę.

Tak jak w poprzedniej propozycji, również tutaj miejsca się zmieniają, każdy ryzunek to inne sytuacje, ale bohaterowie na zdjęciach są ci sami. Tutaj będziecie mogli śledzić poczynania: starszej pani z parasolem, rudej pani z dzieckiem, rodzinki, gromadki dzieci z psem. Każdą ze stronic możemy wielokrotnie oglądać opowiadając historię tylko wybranych bohaterów, lub opisując całe sceny na ilustracji.


Obie wyżej wymienione książki są wielkoformatowymi picturebookami, wydanymi z dbałością o szczegóły, w twardej oprawie, z przepięknymi kolorowymi ilustracjami. Będą wspaniałą lekturą nawet dla najmłodszych maluchów.


TOP