poniedziałek, 28 grudnia 2020

Minecraft - propozycje wydawnicze

 Minecraft to już kultowa gra, w którą uwielbiają grać dzieci z całego świata. Wykorzystując jej popularność wydawnictwa tworzą komiksy, książki, poradniki o których często wam wspominam. Dzisiaj mam dla was dwie propozycje wydawnicze dla fanów tej gry.
Minecraft. Złap Creepera i inne MobyMyślę, że żadnemu fanowi Minecrafta nie trzeba tłumaczyć co to jest Creeper oraz moby. Każdy wie, że mob to potwór, natomiast Creeper to rodzaj potwora, który wybucha jak się do niego podejdzie, ale czy uda Ci się znaleźć Creepera na bezdrożach Świata Podstawowego i w otchłaniach Netheru? 
Wraz z Pięciorgiem nieustraszonych śmiałków wyrusz w pogoń za nieuchwytnymi mobami, przemierzając różne światy Minecraft. Czy uda ci się odszukać wszystkie moby, ukryte bardzo starannie w gąszczu postaci oraz budowli? Czy twój wzrok będzie na tyle bystry, żeby odszukać daną postać sprytnie ukrytą? Czy okażesz się spostrzegawczym poszukiwaczem mobów? Tego wszystkiego możesz się dowiedzieć przy zabawie w poszukiwacza potworów w książce Minecraft. Złap Creepera i inne moby wydawnictwa HarperKids. Jest to książka do wyszukiwania. Na każdej ze stron będziecie mieli inne zadanie, aczkolwiek łączy je jedno, to poszukiwania mobów, ukrytych na ilustracjach, które są pełne niewielkich rozmiarów szczegółów. Poszukiwania na takich ilustracjach jest bardzo trudne, wymaga skupienia i bystrego wzroku, ale to świetna zabawa. Gdy uda ci się odnaleźć moby, satysfakcja gwarantowana. Miłej zabawy :)
Minecraft tom drugi wydawnictwa Egmont, to dalsze przygody przyjaciół, którzy uwielbiają spędzać wspólnie czas w wirtualnym świecie Minecrafta. Niestety jeden z nich  przeprowadza się do innego miasta, lecz nie przeszkadza im to nadal wspólnie grać. Natomiast Evan, jeden z przyjaciół który pozostał,  czuje się bardzo samotny bez przyjaciela, dodatkowo jest prześladowany w szkole. Osiłek obrał sobie go na cel i regularnie mu dokucza. Na szczęście nadchodzi weekend, czas wolny od szkoły, wówczas Ewan, wraz z przyjaciółmi rzuca się w wirtualną przygodę. Tym razem dzieciaki postanawiają wyruszyć na poszukiwanie podwodnej świątyni, znajdującej się w wodnym biomie, którego jeszcze nie poznali. Tam  również spotykają rówieśników lubiących znęcać się nad innymi, którzy wcielają się w postacie piratów i ich porywają. Tylko dzięki zaufaniu i współpracy przyjaciołom uda się wyjść z tej opresji cało.
Komiks Minecraft, to nie tylko ciekawa przygoda, to również nauka jak postępować w sytuacji, gdy ktoś próbuje nad nami się znęcać. To nauka, że nie można śmiać się z innych osób, że lepiej być przyjacielsko nastawionym, niż czynić krzywdę i przykrość drugiej osobie. 

Forma komiksowa przygód powinna przypaść do gustu dzieciom, które nie przepadają za czytaniem książek.
TOP