poniedziałek, 24 maja 2021

Książki dla maluchów, które uczą i bawią

 Książki dla dzieci powinny bawić, ale również uczyć, bo nauka najlepiej jest przyswajana przez zabawę, co myślę, że dobrze wiecie. Tym razem mam dla was kilka ciekawych propozycji wydawnictwa HarperKids dla najmłodszych czytelników, które spełniają powyższe kryterium, dlatego warto zwrócić na nie uwagę. Czapu Czipu 

Seria Czapu Czipu to książeczki wspomagające rozwój motoryki oraz mowy u maluchów. Dzisiejsze moje propozycje to już kolejne części z tej serii. Tym razem chciałabym wam przedstawić dwa tytuły: Pływaj jak rybka oraz Ćwicz buzię jak małpka. Cóż tym razem Czapu Czipu będzie ćwiczyć wspólnie z maluchami? 
W Pływaj jak rybka nasz bohater zamienia swój pokój w morze. Wraz z nim dzieci będą SZUMiały jak morze, nadymały buzię żeby robić jak rybka PO PO PO, do ćwiczeń mowy dojdą również ćwiczenia motoryki takie jak udawanie, że rączki to szczypce i łapanie nimi zabawek, czy też pląsanie jak ośmiornica. Dzięki Czapu Czipu ćwiczenia, które normalnie mogą wydawać się nudne i mozolne, będą dla dzieci świetną zabawą. 
Pierwsze ćwiczenia logopedyczne z jakimi ma do czynienia dziecko, to zabawy buzią, które mają na celu ćwiczenie, rozruszanie aparatu mowy. Taka właśnie jest druga propozycja z tej serii pt. Ćwicz buzię jak małpka. Czyż nie bardziej przyjemne jest gimnastykowanie buzi naśladując śmieszną małpkę. Myślę, że każde dziecko z przyjemnością za małpeczką będzie gimnastykowało język robiąc śmieszne miny, gwizdało czy też nadmuchiwało policzki jak baloniki. Warto od najmłodszych lat ćwiczyć z dzieckiem aparat mowy, żeby był on sprawny. Zanim trafimy do logopedy sami możemy, za pomocą takich książeczek, ćwiczyć mowę od najmłodszych lat.


Szukaj i znajdź
W serii Szukaj i znajdź pojawiły się dwie nowe propozycje: Muminki w dżungli oraz Muminki i zima. Książki te przenoszą młodych czytelników w świat Muminków, gdzie razem z ich bohaterami dzieci będą szukały danych postaci z krótkich opisów obrazków oraz będą miały za zadanie odnalezienie trzech rzeczy na danym rysunku.
Dodatkowo w książeczkach znajdują się zadania typu połącz identyczne nasiona w pary, w gąszczu roślin znajdź kwiat podobny do tego, który trzyma panna Migotka, policz małpki na obrazku, prześledź splątane linki i zobacz komu udało się złowić rybę, czego jest więcej, kto nie ma odpowiedniego sprzętu do zjeżdżania itd. Dodatkowo oprócz wszystkich zadań, które proponuje nam tekst w obu książkach, dzieci mogą trenować składanie prostych zdań, opowiadając co widzą na obrazkach.
Książki z tej serii są kartonowe z zaokrąglonymi rogami, więc nadają się już dla najmłodszych czytelników i będą wam służyły przez wiele lat.


Bing. Zabawa w parku. Książka z magnesamiBing to jeden z ulubionych bohaterów bajkowych najmłodszych, z którym dzieci uwielbiają się wspólnie bawić. Dzisiaj chciałabym wam zaprezentować nowość, która dzięki dodanym do niej magnesom zapewni wspaniałą zabawę na wiele godzin. Młodzi czytelnicy wraz ze swoimi ulubieńcami wybiorą się do parku, żeby razem się bawić. W tej książeczce nie ma narysowanych postaci, które występują w niej. Tym razem to najmłodsi muszą za sprawą magnesów z postaciami uzupełniać ilustracje  w książeczce, tak by pasowały do opisu, albo kierować się własną wyobraźnią i bawić się tworząc własne opowiadania. 
To naprawdę ciekawa, pobudzająca wyobraźnię propozycja dla najmłodszych miłośników Binga, która bawi, uczy i zaprasza do tworzenia własnych opowiadań.

Auta 
TOP