poniedziałek, 3 maja 2021

Już czytam sylabami.

Już czytam sylabami to seria książeczek wydawnictwa Zielona Sowa, służąca do ćwiczenia czytania dla dzieci wczesnoszkolnych od około 6 roku życia. Niedawno dołączyły do niej dwa nowe tytuły: Gazetka szkolna oraz Drużyna Astona.


Metoda nauki sylabami jest stosowana od lat. Wykorzystuje i rozwija logikę, bazuje na zasadzie powtarzanie - rozumienie - nazywanie i co jest ważne stymuluje obie półkule mózgowe. Metoda ta pozwala na wyeliminowanie etapu głoskowania, co pozytywnie wpływa na tempo czytania oraz rozumienie tekstu. Przy systematycznej nauce, ta metoda przynosi oczekiwane efekty. Tą metodą rodzic może prowadzić naukę samodzielnie w domu.


Gazetka szkolnaGazetka szkolna to przezabawna opowieść o czwórce przyjaciół z 4c: Franku, Asi, Janku i Bartku, których poznajemy, gdy siedzą znudzeni na apelu szkolnym, aż do czasu, gdy Pani dyrektor oddaje głos ich ulubionemu nauczycielowi języka polskiego. Ogłasza on, że szuka chętnych do prowadzenia gazetki szkolnej. Jako, że nasi główni bohaterowie kochają czytać książki, od razu bez zastanowienie zgłaszają się do tego projektu. Mają dokładnie tydzień żeby stworzyć pierwszy numer. Najważniejszym ich zadaniem jest napisanie ciekawych artykułów. Dzieci są bardzo ambitne i pragną, aby ich gazetka była pełna sensacyjnych, zapierających dech historii. W poszukiwaniu idealnej historii wybierają się do kuzyna Franka - Krzysia, który na stychu widział ducha, następnie przeprowadzają wywiad z wujkiem koleżanki Asi, który jest pilotem, a na samym końcu idą na przedstawienie wystawiane w przedszkolu.Czy choć jedna z tych dziennikarskich misji okaże się udana? Czy zdobędą idealny temat do swojego pierwszego artkułu? Jak zareaguje pan Dzióbek - polonista, gdy usłyszy jak próbowali znaleźć ciekawy temat? Tego wszystkiego dowiecie się czytając tę niesamowicie zabawną historię, która jest tak ciekawa, że uczące się czytania dzieci zachęci do jej lektury.


Drużyna AstonaMiłosz, główny bohater opowiadania, to ciut przy sobie, pochodzący z biednej rodziny chłopiec, któremu dokuczają w szkole starsi koledzy. Pewnego dnia, gdy szedł ze swoim psem Astonem na spacer, napotkał swoich oprawców, którzy zaczęli rzucać w niego patykami, kamieniami. Miarka się przebrała, gdy ugodzili jego psa. W tym momencie Miłosz bardzo się zdenerwował i chciał ruszyć na bandę łobuziaków, lecz z wysokości chłopacy dostali szyszką, a następnie posypał się na nich grad kasztanów. Niesforni chłopcy uciekli z z tego miejsca. Okazało się, że obrończynią Miłosza i jego psa była rudowłosa dziewczynka z jego szkoły, której tato wybudował schowany w koronie drzewa domek. Tosi również nie lubili rówieśnicy, ponieważ miała rude włosy oraz ubierała się w moro. Od tego wydarzenia dzieci bardzo się ze sobą zaprzyjaźniły i założyły drużynę Astona. Pewnego dnia, gdy przyszły do swej kryjówki zastały ją zdemolowaną, sprawcą okazał się dowódca bandy rozrabiaków - Kamil. W drodze powrotnej dzieci za sprawą psa natrafiły na leżącego Kamila w rowie ze złamaną nogą.Czy Tosia z Miłoszem pomogą Kamilowi? Czy łobuziaki dalej będą ich prześladować? Dlaczego Kamil zniszczył im kryjówkę? Tego wszystkiego dowiecie się z tej pouczającej książki.


TOP