środa, 12 maja 2021

Jak być prawdziwym mężczyzną.

Jakiś czas temu przedstawiałam wam mądrą i piękną książkę pt. Mój cień jest różowy. Dzisiaj przychodzę do was z druga częścią tej fantastycznej książki pt. Jak być prawdziwym mężczyzną.



Jak być prawdziwym mężczyzną


Scott Stouart tym razem chce odpowiedzieć co to znaczy być prawdziwym mężczyzną. Na początku książki pokazuje jak to było w przeszłości. Widzimy Wikingów, którzy żeby pokazać swoją męskość walili innych po łbach, następnie piraci byli głośni i wredni, Spartanie głównie trenowali i walczyli. Kiedyś prawdziwy mężczyzna to był ktoś kogo inni mieli się bać. Czasy się zmieniły i pojęcie prawdziwego mężczyzny również radykalnie uległo zmianie. 



Jaki powinien być prawdziwy mężczyzna naszych czasów?


Według autora, a ja się z nim w 100 % zgadzam, prawdziwy mężczyzna to taki, który jest dla innych pomocny, wspiera, gdy się pomyli przeprasza. prawdziwy mężczyzna potrafi podziękować, poprosić, pokazać co czuje, słuchać innych, ale własnych przekonań również powinien umieć bronić w sposób kulturalny. Co najważniejsze prawdziwy mężczyzna powinien akceptować kim jest i wówczas będzie najwspanialszym mężczyzną na świecie.



Bardzo się cieszę, że do lamusa odchodzą stereotypy "prawdziwego" mężczyzny i sam mężczyzna- autor o tym pisze. Książka skierowana jest głównie do chłopców, ale tak naprawdę jest w niej uniwersalny przepis jak być wspaniałym człowiekiem, nie zależnie od płci, więc koniecznie sięgnijcie po tę mądrą i pięknie zilustrowaną książkę.


TOP