piątek, 28 maja 2021

Van Dog - HarperKids


Van Dog to psi malarz, który postanowił wyruszyć w plener, żeby namalować obraz. Wczesnym rankiem udał się na piękną łąkę. Gdy artysta rozstawiał sztalugi i mieszał farby, łąka zaczęła budzić się do życia. Zaczęło pojawiać się coraz więcej jej mieszkańców oraz pojawiają się niespodziewani i dziwni przybysze.
Wielka jaszczura decyduje się wyruszyć w podróż do Tokio i pyta Van Doga o drogę, przylatuje UFO, następnie kometa, orkiestra koncertuje, pracowite mrówki pracują w pocie czoła, na łąkę przychodzi królewna sprzedająca lody, wampiry, chłopiec chodzący na szczudłach, wielka małpa i wiele innych dziwnych postaci. Jaki obraz powstanie z mieszaniny tych wszystkich postaci? Tego dowiecie się na koniec książki, obok której obojętnie nie da się przejść.
„Van Dog” to pełen humoru, pewnego rodzaju dziwactwa, ale też pełen artyzmu picture book dla przedszkolaków z serii Art wydawnictwa HarperKids, którego głównym tematem jest sztuka. Z jednej strony zadziwia przepięknymi, kolorowymi ilustracjami wzorującymi się na pracach Vincenta Van Gogha, z drugiej strony "dziwactwo" przedstawionej na obrazkach łąki zaskakuje. Zdecydowanie jest to książka artystyczna, która spodoba się wielu maluchom.Dodatkowo na ilustracjach łąki można z dziećmi pobawić się w wyszukiwanie, czy też liczenie zwierzątek. Te zabawy zapewnią najmłodszym czytelnikom rozrywkę podczas jej lektury i sprawią, że oglądanie tych kolorowych i pełnych szczegółów ilustracji wciągnie dzieci bez reszty. Niewielka ilość tekstu może być okazją do pierwszych prób czytania, jest to również świetna książka do ćwiczenia składania prostych zdań w spójne opowiadanie.

TOP