piątek, 21 maja 2021

Akademia Mądrego Dziecka nowości maj 2021

Cóż nowego w maju ukazało się w jednej z ulubionych serii maluchów i nie tylko? Otóż w Akademii Mądrego Dziecka pojawiło się kilka nowości dla najmłodszych oraz dwie bardzo ciekawe propozycje dla starszych już dzieci, które pragną poszerzać swoją wiedzę o świecie pt. Chcę wiedzieć.

Do cyklu Pierwsze słowa dołączyły między innymi takie tytułu jak: Pory roku oraz Urodziny. Są to kartonowe książeczki z ruchomymi obrazkami. W pierwszej z nich tematem przewodnim są pory roku. Dzieci dowiedzą się czym charakteryzuje się dany okres. Zobaczą co wyrasta z ziemi wiosną, gdzie kąpiemy się latem, co pada jesienią, czy też co ślizga się po śniegu. Przy każdej porze roku pokazane są cztery charakterystyczne dla danego okresu rzeczy takie jak, pszczoła, słońce, kalosze czy też bałwan.
Druga propozycja to Urodziny, która opisuje jak wyglądają najwspanialsze urodziny dla dziecka. Zaczynamy od zaproszenia gości, którzy przychodzą z prezentami, dekorowania domu. W książeczce pokazane są zabawy w jakie można się bawić, malowanie twarzy, przebieranie się. Oczywiście przyjęcie urodzinowe nie może obyć się bez pysznego jedzenia oraz tortu, z którego jubilat zdmuchuje świeczki, oraz otwierania prezentów. Ta książeczka również jest kartonowa z ruszającymi się obrazkami, dzięki którym maluch będzie mógł zajrzeć co jest w pudełku z prezentem, będzie mógł zdmuchnąć świeczki czy też rzucić konfetti.

Akademia Mądrego Dziecka - Chcę wiedzieć!

Kosmiczne urodziny! Lecimy na KsiężycKażdy lubi obchodzić urodziny, ale czy kiedyś zastanawialiście się jak wyglądałaby taka impreza obchodzona na Księżycu? Mi nie przyszło to do głowy, ale autorowi książki Kosmiczne urodziny! Lecimy na Księżyc owszem przyszedł taki pomysł, żeby przedstawić dzieciom wiele ciekawych informacji o Księżycu za pomocą opowiadania o przyjęciu urodzinowym. Młody czytelnik dowie się jaki dystans dzieli Ziemię od Księżyca, pozna teorię opisująca jak powstał Księżyc, dowie się jakie warunki panują w rakiecie oraz jak wygląda Księżyc i jakie panują na nim warunki atmosferyczne. Dzięki fabule opartej na przyjęciu urodzinowym, młody czytelnik bezwiednie przyswaja bardzo dużą i fachową wiedzę o Księżycu, która nie znudzi go, wręcz przeciwnie, tak interesująco podane fakty, zachęcają do lektury tej książki kartka po kartce. Już nie mogę się doczekać, kiedy polecimy na przyjęcie urodzinowe na Tytana.

Ja i moje mikroby


Szczególnie w dzisiejszych czasach temat mikrobów, w których skład wchodzą również wirusy, jest bardzo na czasie. Pandemia z którą zmagamy się już ponad rok zwróciła naszą uwagę na te maciupeńkie organizmy, które mogą nam szkodzić, ale również są dla nas pożyteczne. Książka Ja i moje mikroby bardzo ciekawie przybliża młodemu czytelnikowi ten temat na który składają się wirusy, grzyby, bakterie i inne maleństwa, z którymi dzielimy ciało. Dzieci dowiedzą się co to są mikroby, szczegółowo poznają ich rodzaje, występowanie, budowę, funkcje, rozmnażanie, odżywianie. Autor w bardzo przystępny sposób opisuje nasz system odpornościowy, jak działają szczepionki oraz daje wskazówki jak żyć żeby być zdrowym.
To bardzo ciekawa, mądra i wartościowa lektura, która w przystępny sposób wyjaśnia tak ważny temat dla nas, ludzi, bo mikroby są w nas i wokół nas dlatego warto wiedzieć o nich jak najwięcej.

TOP