sobota, 1 maja 2021

Bajkowi bohaterowie w biblioteczce malucha - kwiecień

 Bajkowi bohaterowie na stronach książek, regularnie pojawiają się na naszej stronie. Powód jest prosty. Dzieci kochają bajki, uwielbiają utożsamiać się ze swoimi bajkowymi bohaterami, często są to dla nich wzory do naśladowania, dlatego mądre bajki zawsze warto nie tylko puszczać w telewizorze, lecz również czytać je do snu. Dzisiaj chciałabym wam pokazać nowości jakie pojawiły się nakładem wydawnictwa HarperKids w kwietniu.Nowa kolekcja bajek - DCCzęsto ulubionymi postaciami dzieci są osoby posiadające nadprzyrodzone moce, super siłę, odwagę, czyli tak zwani superbohaterowie. Tacy właśnie są główni bohaterowie tej książki czyli: Superman, Batman, Wonder Women oraz Batgirl. 
W książce znajdziemy tylko cztery opowiadania, każde z nich przedstawia jak powstał, narodził się dany bohater. Są to historie dla większości z was znane, bo któż z was nie oglądał filmów o Batmanie, Supermenie czy też Wonder Women. Są to oczywiście wersje skrócone i dostosowane do młodego czytelnika, które wzbogacone są pięknymi, kolorowymi ilustracjami. 

Ta książka zdecydowanie spodoba się chłopcom i dziewczynkom, którzy zafascynowani są superbohaterami.


Nowa kolekcja bajek - BingBing to bardzo sympatyczny bohater, który już nie raz gościł u nas. Cóż tym razem ciekawego się u niego działo? Tutaj również znajdziemy cztery opowiadania. Pierwsze z nich opowiada o wizycie u strażaków. Każdy z przyjaciół wsiadał do wozu, włączał syrenę, a nawet podlewał kwiatki wężem, lecz gdy przyszła kolej na Binga strażacy dostali pilne wezwanie. Nasz bohater był bardzo niepocieszony. Czy i jemu uda się wsiąść do wozu strażackiego? W kolejnym opowiadaniu, razem z Bingiem i jego przyjaciółmi wyjdziemy na podwórko w zimie, żeby pozjeżdżać na sankach, ale czy uda im się to bez górki? Co jeszcze można robić ciekawego w zimę? A może macie ochotę zobaczyć jak wyglądają urodziny Binga, w co goście się bawili i czemu jubilat uciekł z własnego przyjęcia, a na sam koniec odwiedzicie domek do zabawy, w którym zadomowili się pewni goście.
Jak zwykle opowieści Bonga są pełne ciepła, radości, ale również małych lub większych problemów jakie spotykają małe dzieci, dlatego tak łatwo jest się im utożsamiać z głównym bohaterem.  


Podano do stołu. Podkładki pod talerz z zadaniami
Wydawnictwo HarperKids wprowadziło nową serię do zabaw, które mają umilić dzieciom oczekiwanie na posiłek, tak żeby maluchy nie nudziły się przy stole. Są to podkładki pod talerz, które w środku mają dużo prostych, lecz pomysłowych zadań, natomiast sam papier z jakiego są zrobione, jest gruby, więc można na nim postawić talerz.

My w naszej domowej kolekcji mamy dwie propozycje: Podano do stołu Bing oraz Podano do stołu Muminki.


Jakiego typu zadania znajdziecie w środku? Maluch wraz ze swoimi ulubionymi bohaterami będzie szukał niepasujących przedmiotów, rysował, ozdabiał pierniczki, łączył, kolorował, dopasowywał odpowiednie fragmenty do pustych miejsc na obrazkach, spacerował po labiryncie, liczył, odszukiwał różnice na dwóch obrazkach, odszukiwał ukryte na obrazkach przedmioty, szukał właściwego cienia i wiele innych, ciekawych zadań, które umilą czas posiłku nie jednemu niejadkowi. 

 

TOP