wtorek, 21 listopada 2017

Zimowe drzewo 2 - praca plastyczna.

Dziś zaprezentuję wam zimowe drzewo - praca plastyczna w 100% projektu i wykonania mojej córki. Uczęszczając na zajęcia plastyczne poznaje różne techniki wykonywania prac i postanowiła pokazać mi jedną z nich. Jakie to fajne, gdy dziecko może nauczyć czegoś swoją mamę, czyli mnie. Osobiście byłam zadziwiona efektem, którego zupełnie się nie spodziewałam. Zresztą sami zobaczcie.
Na to zimowe drzewo potrzeba tylko 2 kartek i farb, a wychodzi takie cudo.

Najpierw należy przygotować kartkę na podkład. Najlepiej nadaje się do tego jakaś szyba, ale my jej nie mamy, więc wykonujemy to na biurkowej podkładce. Należy rozprowadzić farby na wielkość kartki, dobrze wygładzić kartkę, a następnie ciągniemy i przesuwamy kartkę tak aby farba się mieszała i odbijała na kartce.
Druga kartka to będzie nasze drzewo. Na podkładce rozprowadzamy farby, przykładamy kartkę i odbijamy farbę nie poruszając kartką. Następnie zdejmujemy kartkę, ale tym razem jej nie ciągniemy tylko podnosimy. Teraz trzeba poczekać aż kartki wyschną.Taki oto przepiękny wzór powstał na kartce z której będzie drzewo. Gdy kartki wyschną. należy wyrwać (nie wyciąć) kształt drzewa i przykleić do drugiej kartki. Tak powstało drzewo mojej Patrycji, które mnie osobiście bardzo się podoba. 


TOP