poniedziałek, 6 listopada 2017

Sen - gra karciana

Sen to gra karciana od Wydawnictwa Nasza Księgarnia, która do regularnej sprzedaży wchodzi 8 listopada, czyli za dwa dni. Dziś mam przyjemność wam ją przedstawić. Jest to propozycja dla graczy od 8 roku życia, czyli tych ciut starszych i takie też są jej klimaty. Już nie takie dziecięce. W grze przenosimy się do świata snu, ale czy ten sen zawsze jest miły i przyjazny? Niestety nie. Często do świata sennych marzeń wkradają się koszmary w mrocznych krainach pełnych kruków. Chyba nikt nie lubi śnić koszmarów, dlatego dobrze jest się ich pozbyć. Taki jest cel gry Sen Wydawnictwa Nasza Księgarnia.W skład gry wchodzą:
-54 karty krain ze snów


Karty przedstawiają krainy ze snów, od tych przyjaznych, aż po te najbardziej mroczne. Na każdej karcie jest podana ilość kruków, która znajduje się w danej krainie. Najmniejsza ilość to oczywiście 0. Największa to 9 kruków. Każdy gracz otrzymuje 4 karty z których może podejrzeć tylko dwie. Wymieniając swoje karty, albo innym graczom (karty specjalne) staramy doprowadzić do stanu w którym nasz sen ma jak najmniej kruków. Gdy uważamy, że jest ich mało mówimy POBUDKA i dana tura się kończy. Wówczas wszyscy gracze odwracają swoje karty snów i liczą ile mają na nich kruków. Na kartce należy zapisać wyniki danej tury. Gra toczy się aż jeden z graczy uzyska 100 punktów. Wygrywa osoba, która ma najmniej punktów, czyli jej sny były najbardziej przyjazne i pozbawione złych kruków.


Skoro znacie już zasady czas przejść do naszych subiektywnych odczuć co do niej. Okazało się, że jestem najbardziej nierozgarniętą z wszystkich graczy, co przysporzyło nam wiele wesołych momentów w grze. Żeby zapamiętać gdzie mam dobre karty, przekładałam je, następnie zapominałam, które już przełożyłam. Skutkowało to tym, że oddawałam te naprawdę dobre karty a brałam sobie gorsze. Widząc to wydawałam z siebie śmieszne piski przerażenia, co bawiło moje dzieci prawie do łez. Co z tego wynika, oprócz świetnego ubawu moich dzieci? W tej grze trzeba mieć dobrą pamięć, być skupionym i najlepiej nie dać po sobie poznać, jaką kartę wzięliście do swojej gromadki. Niestety ja mistrzem pokerowej twarzy nie byłam :) U nas najlepszy okazał się Kuba, który świetnie zapamiętywał karty, dobrze obserwował otoczenie i potrafił strategicznie rozegrać partie.
Sen - gra karciana Wydawnictwa Nasza Księgarnia to ciekawa propozycja gry towarzyskiej, przy której nie sposób się nudzić. Nie dość, że bardzo miło można przy niej spędzić czas w gronie rodziny, lub przyjaciół, to na dodatek jej karty mają bardzo ciekawą grafikę. W książkach nie za bardzo przepadam za taką, ale do tej gry bardzo pasuje i tworzy odpowiedni klimat mrocznych sennych koszmarów. Jeśli wasze dziecko miewa takowe, ta gra może być dobrą "terapią". Przegoniwszy nocne mroczne krainy, dziecko będzie mogło w spokoju położyć się spać.


U nas ta gra zagości na długo, a wam możemy polecić ją ze spokojnym sumieniem. Nie powinniście się przy niej nudzić. Jeśli czujecie się zachęceni to możecie nabyć ją TUTAJ.

Wiek graczy: 8-108 lat
Liczba graczy: 2 - 5 os.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Nasza Księgarnia
TOP