niedziela, 12 listopada 2017

Zimowe drzewo - praca plastyczna


Robienie prac plastycznych to jeden z najbardziej kreatywnych sposobów sposobów spędzania czasu z dzieckiem i nie tylko. Fajne jest wymyślenie sobie motywu przewodniego i wymyślanie najróżniejszych sposobów na wykonanie niby tej samej pracy, ale na wiele różych sposobów i różnymi technikami plastycznymi. Dziś chciałabym przedstawić wam pierwszą z serii pracę pt. Zimowe drzewo - praca plastyczna. 

Plastelina to fantastyczny produkt, z którym stworzymy świetne prace oraz poćwiczymy małą motorykę, czyli sprawność małych rączek.


Po rozwałkowaniu kilku kolorów plasteliny, my mieliśmy nawet brokatową, łączymy ją tak jam na zdjęciu poniżej i tniemy na plasterki.


Rysujemy podstawę na zimowe drzewo, a następnie przyklejamy plasterki plasteliny i rozcieramy ją ruchami okrężnymi, tak żeby powstał ładny wzór.Tak to wygląda korona zimowego drzewa. Nam ten efekt bardzo się podoba.Następnie, żeby zimowe drzewo - praca plastyczna, było bardziej zimowe i efektowne użyliśmy kleju z brokatem.


Jeśli spodobało się nam nasze zimowe drzewo - praca plastyczna, będziecie do niego potrzebowali plasteliny , najlepiej z brokatem, kredki, klej z brokatem i oczywiście kartkęTOP