czwartek, 16 listopada 2017

Kreatywne zabawki dla dziewczynek od SES

Sprawność manualna u dzieci jest bardzo ważna, dlatego warto wspierać jej rozwój dostarczając dziecku ciekawych narzędzi do ćwiczenia. Dziś chciałabym wam przedstawić kreatywne zabawki od SES, dzięki którym w miły i twórczy sposób tę sprawność możemy rozwijać u dziewczynek. Mimo, że nigdy nie dzielę zabawek na te dla dziewczynek i te dla chłopców, jednak sądzę. że chłopcy raczej nie zainteresują się tego typu zabawami. Aczkolwiek dla nich firma SES ma inne, ciekawe zestawy, które im pomogą rozwiać ich kreatywność i motorykę rąk.Dziś skupmy się jednak na zestawach typowo dla dziewczynek. Pierwszy z nich to Torebka lisek do samodzielnego zrobienia. Zestaw składa się z gotowych elementów torebki, nici, koralików, bezpiecznej igły, guzika oraz sznurka. Torebka wykonana jest z filcu. Elementy mają już gotowe dziurki, przez które należy przewlekać igłę z nitką. Osobiście uważam, że te dziurki powinny być odrobinę mniejsze, ale dzięki temu bardzo wygodnie przewleka się igłę z nitką.
Torebkę tworzymy na podstawie obrazkowej instrukcji. Jest ona dość czytelnie przedstawiona, aczkolwiek dziecku 5 letniemu (bo od takiego wieku przeznaczony jest produkt) przyda się pomoc osoby dorosłej, która podpowie co po kolei należy robić. Polecam dobrze przestudiować całą instrukcję, ponieważ ja tego nie zrobiłam i oczywiście kazałam Pati szyć inaczej niż było na instrukcji i wyszła nam torebka ze szwem na wierzchu. Aczkolwiek obie uważamy, że nie wygląda to źle. 
To już nie pierwsza taka zabawa mojej Patrycji i dzięki takim ćwiczeniom, gdy szyła prawdziwą, ostrą igłą, wychodziło jej to naprawdę dobrze. Czyli sprawdza się powiedzenie, że trening czyni mistrza, a przy okazji wasza córka będzie miała uroczą torebeczkę liska i będzie mogła się pochwalić, że zrobiła ją sama.


Drugim ciekawym zestawem jest Zestaw do robienia bransoletek. Znajdziemy w nim przyrząd do robienia bransoletek, nici i instrukcję. Na instrukcji znajdziemy różne wzory jakie możemy zrobić, od tych podstawowych, najprostszych, aż po te bardziej skomplikowane. Jeśli jeszcze nigdy nie robiliście takich bransoletek, to zdecydowanie polecam wam zacząć od pierwszego wzoru. 
My jesteśmy w tej dziedzinie świeżynkami i na początku nie szło nam za dobrze, ale .... No właśnie, oprócz sprawności manualnej rąk takie zestawy uczą dziecko skupienia, cierpliwości i wytrwałości oraz nie poddawania się przy pierwszej nieudanej próbie. Pati ćwiczy umiejętność robienia bransoletek. Na razie efekty nie są spektakularne, ale postanowiła, że chce zrobić taką bransoletkę w prezencie i mam nadzieję, że się nie podda. Na początku warto robić dokładnie z takich samych kolorów jak w instrukcji, bo my zaczęłyśmy po swojemu i w pewnym momencie zgubiłyśmy się, nie pamiętając jaki kolor zastępuje ten w instrukcji. Cudami pochwalimy się za jakiś czas :) teraz możecie zobaczyć nasze niezdarne początki. 
Na koniec wspomnę, że jakość tych produktów jest wysoka. Torebka nie zmechaciła się nam jak na razie.Ważne jest również to, że igła do szycia to nie jakiś plastik, który się wygina, lecz solidna metalowa igła o zaokrąglonym końcu.  Co do przyrządu do bransoletek, plastik z którego jest wykonany, wygląda dość solidnie.


TOP