wtorek, 7 listopada 2017

Najlepsze gry planszowe dla dzieci od 4 lat.

Gry planszowe są ważnym elementem w rozwoju dziecka. Uczą myślenia, kreatywności, często ćwiczą pamięć, refleks, a także pomagają w nauce kolorów, liczenia. Często są bardzo pomocne w ćwiczeniu małej motoryki. Oprócz oczywistych zalet naukowych, gry planszowe "jednoczą" rodzinę i pozwalają w przyjemny sposób spędzić razem czas. Mogłabym tak wyliczać zalety gier planszowych, ale myślę, że większość z was wie dobrze o tym jak są ważne w rozwoju dziecka.

Dziś chciałabym wam przedstawić najlepsze gry planszowe dla dzieci od 4 lat. Mamy ich w swojej kolekcji całkiem sporo i dziś przedstawię wam te, które uważamy za najlepsze. Piszę uważamy, ponieważ opinia moich dzieci liczy się dla mnie najbardziej. Cóż z takiej gry, która podoba się dorosłym, jeśli dziecko nie będzie nią zainteresowane. Nie przedłużając zapraszam na nasz subiektywny przegląd na najciekawsze gry planszowe dla dzieci od 4 lat.
Kolejność przedstawionych gier jest przypadkowa.1. Zacznijmy od gry firmy Egmont - Żubr Pompik, który jest przemiłym zwierzem, jednym z ulubionych książkowych bohaterów dzieci. Taka też jest ta gra, miła, z prostymi zasadami, ale fantastycznie ćwicząca pamięć, koncentrację i skupienie. Bardzo nam się w nią miło grało.

Zasady gry, cenę i jej szczegółowy opis możecie zobaczyć TUTAJ


2. Przewrotne motylki - Lucrum Games to kolejna propozycja bardzo ciekawej gry. Oprócz ćwiczenia bystrości umysłu, spostrzegawczości oraz refleksu, gra ta bardzo dobrze sprawdzi się przy ćwiczeniach małej motoryki, czyli po prostu ćwiczeniu sprawności dłoni. Gra jest szybka, pełna emocji, przy której dziecko uczy się zdrowej rywalizacji.

Zasady gry, cenę i jej szczegółowy opis możecie zobaczyć TUTAJ


3. Imionki - Granna podbiły serca moich dzieci od pierwszej rozgrywki. Dlaczego? Jest to bardzo wesoła gra, w której trzeba wymyślać zabawne nazwy, dla fajnych, kolorowych, wesołych stworków z kart. Wymyślenie imienia to nie wszystko. Potem trzeba je jeszcze zapamiętać. Ten kto ma najlepszą pamięć i refleks wygrywa.

Zasady gry, cenę i jej szczegółowy opis możecie zobaczyć TUTAJ4. Grzybobranie - Granna to najpiękniejsza gra jaką miałam okazję widzieć. Oprócz cudownej grafiki bardzo przyjemnie się w nią gra. Do dobrze znanej gry wydawnictwo dodało kilka nowych elementów, które w bardzo fajny sposób urozmaiciło tę grę.

Zasady gry, cenę i jej szczegółowy opis możecie zobaczyć TUTAJ


5. Potwory do szafy - Granna to gra, którą zna i poleca nie jedna osoba. Jest to gra typu memory. Niby nic nowego, ale ma ona jedną przewagę nad zwykłym memory, ponieważ pomaga ujarzmić strach dziecka przed "potworami" czającymi się w szafie. Jest to fantastyczna propozycji gry na dobranoc.

Zasady gry, cenę i jej szczegółowy opis możecie zobaczyć TUTAJ


6. Tempo Junior - Granna to niesłychanie szybka gra, pełna emocji, która idealnie ćwiczy pamięć, koncentrację i reakcje w stanie stresu, który tutaj dla młodych graczy jest dość spory. W mojej córce ta gra wywołała duże emocje, ale ważne aby umieć nad nimi panować, dlatego polecam wam tą grę.

Zasady gry, cenę i jej szczegółowy opis możecie zobaczyć TUTAJ


7. Kóła i spółka - Granna to zwariowana gra, ćwicząca refleks, spostrzegawczość oraz widzenie przestrzenne. Dziecko przy okazji gry poznaje figury geometryczne oraz kolory.

Zasady gry, cenę i jej szczegółowy opis możecie zobaczyć TUTAJ


8. Pełny kurnik - Kukuryku to gra do której regularnie wracamy od dłuższego czasu. Dużo w niej losowości, nie trzeba zbytnio się przy niej wysilać, ale bardzo miło i przyjemnie się w nią gra w gronie rodziny, dlatego musi się ona znaleźć w naszym zestawieniu.

Zasady gry, cenę i jej szczegółowy opis możecie zobaczyć TUTAJ9. Detektyw Pozytywka na tropie - Wydawnictwo Nasza Księgarnia to ulubiona gra mojej córki, która sprawiła całej naszej rodzinie wiele radości podczas rozgrywek. Detektyw Pozytywka podbił serca wielu dzieci,w tym mojej córki, dlatego ta gra musiała zagościć w naszym domu. Jest to bardzo przyjemna gra typu memory, przy której nie będziecie się nudzić w ciemne jesienno - zimowe wieczory.

Zasady gry, cenę i jej szczegółowy opis możecie zobaczyć TUTAJ


10. Krówka w kuchni - Wydawnictwo Nasza Księgarnia to świetna propozycja dla dzieci zaczynających swoją przygodę z nauką sylabowania. Współzawodnictwo w grze powoduje, że nie jest to nudna gra edukacyjna, lecz ciekawa, wesoła i emocjonująca gra towarzyska.

Zasady gry, cenę i jej szczegółowy opis możecie zobaczyć TUTAJ


11. Monopoly - Hasbro to klasyka gier planszowych. Każdy zna tę grę i nie potrzeba jej w żaden sposób reklamować. My w swoich zbiorach posiadamy wersję z bankomatem. Był to ulubiony element mojej córki. Taka doza niepewności i niespodzianki, co w danym momencie wyleci z niego, wprowadza fajny element do tej klasycznej planszówki. Osobiście uważam, że każdy powinien mieć tą grę.

12. Polowanie na upiory - Trefl Niestety ta gra nie jest już produkowana, ale jest naprawdę super i  posiada znane dzieciom postacie z bajki o Scoobym - Doo. Jeśli ją ktoś będzie ją sprzedawał, warto się nad nią zastanowić. Do zwykłej planszówki dołączona jest płyta z filmowymi zadaniami, które świetnie ćwiczą pamięć i koncentrację. Niestety innych gier tej firmy nie mamy w tym przedziale wiekowym.

TOP