czwartek, 2 listopada 2017

Krówka w kuchni - gra rodzinna.

Krówka w kuchni Wydawnictwa Nasza Księgarnia to gra edukacyjna od 5 roku życia. Jest to nowość, która nawiązuje do serii książeczek "Poczytaj mi, mamo" i została nazwana "Zagrajmy, mamo". Książki z tej serii towarzyszą mi od mojego dzieciństwa, aż do teraz i stały się już klasyką literatury dla dzieci. Czy gry z serii "Zagrajmy, mamo" również staną się hitem? Myślę, że mają na to dużą szansę. Jak na razie pojawiły się dwie gry z tej serii: Krówka w kuchni oraz Myszki w ogrodzie. My mamy przyjemność przedstawić wam Krówkę w kuchni.W skład gry wchodzi:
- drewniana łyżka
- 20 kart składników
- 16 płytek składników
- 5 kart z myszką
- płytka z myszką
- 6 ściągawek 
- podkładka z garnkiem


Krówka w kuchni Wydawnictwa Nasza Księgarnia to gra edukacyjna dla przedszkolaków, którzy uczą się dzielenia słów na sylaby. Urocza krówka z chęcią im w tym pomoże, bawiąc się z nimi w przygotowywanie sylabowych potraw.  Na początku rozgrywki należy rozłożyć wszystkie płytki składników obrazkami do góry. Osoba prowadząca dostaje "garnek" i drewnianą łyżeczkę. Ona gotuje, natomiast pozostali uczestnicy zabawy muszą jak najszybciej znaleźć potrzebne do danego dania składniki. Skąd jednak wiedzą czego mają szukać. Tak właśnie przechodzimy do sedna rozgrywki. Osoba prowadząca bierze ze stosu kart składników kartę z wierzchu, nie pokazując jej innym graczom. Następnie po kolei wystukuje na garnuszku ilość sylab z jakich składa się dany wyraz np. ser to jedna sylaba, więc osoba prowadząca stuka jeden raz w garnuszek, a następnie w nim miesza co oznacza, że przechodzi do następnego składnika. Dania są trzy składnikowe. Gracz, który jako pierwszy znajdzie odpowiednią płytkę składników wygrywa i bierze do siebie daną kartę. Gra się do 5 punktów, ale tak naprawdę tylko od nas zależy ile będziemy się bawili. Rozgrywka może trwać, póki karty się nie skończą.
Jak sami widzicie gra ma dużą wartość edukacyjną przy początkowej nauce sylabowania. Przy okazji dobrej zabawy mamy okazję zapoznać maluchy z sylabowaniem. Pokazać im, jak należy to robić i podczas zabawy łatwiej będzie wyćwiczyć w dziecku tę umiejętność, która bardzo im się przyda w pierwszej klasie. Dzięki poprawnemu sylabowaniu w późniejszych latach, dziecko nie będzie miało problemu z przenoszeniem części wyrazu do następnej linijki podczas pisania.
Nauka sylabowania to jedno, ale to nie wszystkie zalety tej gry. Uczestnicy, którzy słuchają wystukiwanych wyrazów muszą się na tym skupić, więc przy okazji gry ćwiczą umiejętność wyciszenia się i skupienia na słuchaniu i równoczesnym szukaniu odpowiedniej karty. Tylko ci najbardziej zaangażowani gracze mogą uzyskać dobry wynik i zdobyć najwięcej kart. Kręcąc się i rozpraszając swoją uwagę, dziecko nie będzie wiedziało czego ma szukać, przez co nie będzie w stanie niczego wygrać. Jak wiadomo nikt nie lubi przegrywać. Ta gra to fajne przygotowanie dziecka do lat szkolnych, gdzie spokój, wyciszenie i skupienie jest bardzo potrzebne. 

Oprócz powyżej wymienionych zalet mamy tutaj jeszcze jedną. Uczestnicy oprócz skupienia, trenują jeszcze refleks. Nikt nie będzie czekał, aż inny zawodnik się namyśli. Tutaj występuje typ szybkiej rywalizacji. Czyli najpierw skupienie, następnie szybkie rozeznanie się i należy podejmować trafne wybory w krótkim czasie.


Oprócz tych wszystkich edukacyjnych zalet gry, najfajniejsze jest to, że dzieci nie myślą o tym ile to się nauczą podczas zabawy, lecz radośnie spędzają przy niej czas w gronie rówieśników,a nie tylko przed telewizorem czy tabletem. Do tej gry potrzebne jest towarzystwo, tylko wtedy gra jest naprawdę fajna i ekscytująca, dlatego to świetna propozycja do przedszkoli oraz na imprezy w gronie rówieśników.I jak, spodobała wam się ta gra? Moim zdaniem Krówka w kuchni Wydawnictwa Nasza Księgarnia  to naprawdę ciekawa i edukacyjna propozycja dla przedszkolaków. Możecie ją kupić np. TUTAJ

Wiek graczy: +5 lat
Liczba graczy: 3 - 6 os.
Cena od: 59,9 zł
Wydawnictwo: Wydawnictwo Nasza Księgarnia
TOP