piątek, 29 kwietnia 2022

Mali Wielcy. Hans Christian Andersen

 Chciałabym was zaprosić na kolejną część z cyklu Mali Wielcy. Hans Christian Andersen otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.pl Dzięki tej serii mali czytelnicy odkryją jak ciekawe biografie mają wielcy pisarze, naukowcy, sportowcy. Dowiedzą się, że nie koniecznie wszystko mieli podane na tacy, a na swój sukces zapracowali talentem, wytrwałością oraz podążaniem za marzeniami i tak właśnie było w przypadku tego wielkiego pisarza jakim był Hans Christian Andersen.


Jak zawsze historia zaczyna się w dzieciństwie bohatera książki i tym razem nie jest inaczej, bo przecież nasze dzieciństwo ma wielki wpływ na dorosłe życie. Hans urodził się w bardzo biednej rodzinie jako syn szewca oraz niepiśmiennej praczki. Pieniądze ledwo starczały na życie, lecz rodzina Andersen w swoim domu miała jeden skarb. Była nim książka z baśniami, którą Hans uwielbiał. Gdy nasz bohater był jeszcze chłopcem umarł jego ojciec, przez co maluch musiał opuścić szkołę i iść do pracy. Po kilku latach w pogoni za marzeniami wyjechał do Kopenhagi, gdzie próbował swoich sił w aktorstwie. Nie udało mu się stać sławnym aktorem, ale odkrył pasję do pisania, a jego talent został doceniony. 


Co miała wspólnego Riborg z powstaniem najsłynniejszych bajek na świecie? Co Dzień Książki dla Dzieci ma wspólnego z naszym bohaterem? Na ile języków zostały przetłumaczone jego baśnie?

Tego wszystkiego i jeszcze więcej dowiecie się z tej przepięknie zilustrowanej książki, która w bardzo przystępny sposób opisuje biografie znanych postaci z historii. Każda ta książka to wspaniała motywacja dla najmłodszych, żeby spełniać swoje marzenia, nie poddawać się w realizowaniu celi, bo każdy z nas ma talent i może odnieść sukces w życiu.


Sprawdźcie ofertę książek dla dzieci w księgarni Taniaksiazka.pl

TOP